You are here

Lauku eksporta klubi veicinājuši pašiniciatīvu

Lauku attīstība

“Esam cits citu izpratuši, un nu kopīgi varam sākt veidot nopietnāku sadarbību Lauku eksporta klubu attīstīšanai”. Tā pēc pirmajām šo klubu tikšanās reizēm visos valsts reģionos atzina dažādu nozaru uzņēmēji un idejas autors Deivids Berijs, kurš kopīgi ar Latvijas Lauku forumu (LLF) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) rosināja šo klubu izveidi.

Līdz šim notikušas jau četras Lauku eksporta klubu tikšanās – Ozolniekos, Valmierā, Saldū un Rēzeknē, kuras kopumā apmeklēja vairāk nekā 60 interesentu. LLKC pārstāvji, kuri šos pasākumus koordinē, atzīst – pirmā tikšanās vairāk bijusi sava veida taustīšanās, lai izprastu, kas vispār gaidāms.

Daiga Siliņa, LLKC Valkas un Valmieras biroju vadītāja: “Sākotnēji daļai uzņēmēju šķita, ka tiks iedoti kontakti ārzemju partneriem – tikai jāsazinās par preču piegādēm. Tomēr izrādījās, ka iniciatīva būs pašu rokās! To apjaušot, sākās intensīva spriešana, kā pašiem organizēties eksporta noieta atrašanā.”

Valmierā 90% no sanākušajiem bija aktīvi uzņēmēji, kurus interesēja cidoniju augļu pārstrādes produktu, alkoholisko dzērienu (pašu gatavots vīns, liķieris), gaļas izstrādājumu, kaņepju produktu un amatniecības darinājumu eksports. Saldū eksporta kluba tikšanos apmeklēja galvenokārt eksportēt gatavi uzņēmēji no tūrisma, mežsaimniecības un lauksaimniecības nozares. Savukārt Rēzeknē un Ozolniekos eksporta iespējas apzināt centās kokapstrādes un amatniecības nozares uzņēmēji.

VRG biedrības „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” viedoklis: “Ņemot vērā to, ka tā bija pirmā tikšanās un iepazīšanās ar Lauku eksporta klubu būtību, pagaidām grūti spriest, vai šie paši dalībnieki atnāks otrreiz, tomēr radās iespaids, ka viņi noteikti informēs tos, kam dalība šādā klubā varētu būt saistoša.”

Deivids Berijs (David Barry): “Pirmais mēnesis bija grūts, bet deva pozitīvu grūdienu Lauku eksporta kluba veidošanā un attīstīšanā. Lielākās grūtības ir nodrošināt visus lektorus visās tikšanās reizēs. Tomēr lektoru zināšanas un lielā pieredze ir neatsverama tikšanās reizēs, dalībnieki augstu novērtē gūtās zināšanas un kontaktu ieteikumus.”

 

“Latvijas Lauku eksporta klubi” ir iniciatīva, kurā brīvprātīgi iesaistījušās privātpersonas, organizācijas, institūcijas un uzņēmumi, lai kopīgi iedrošinātu potenciālos eksportētājus un sniegtu iespēju esošajiem eksportētājiem apzināt un sasniegt jaunus tirgus.

Plašāk par Lauku eksporta klubiem: http://llek.lv/ 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Add new comment