You are here

Noslēdzies konkursa “Šodien laukos 2021” otrais posms

Lauku attīstība

Jūlijā norisinājās konkursa posms pašiem, pašiem mazākajiem – bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem. Tagad ir paziņoti konkursa veiksminieki jeb godalgoto vietu ieguvēji.

Šis gads nāca ar jaunumiem – ierastais konkurss skolēniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, kurš norisinājās sešu mēnešu garumā, tika sadalīts trīs posmos, dodot iespēju piedalīties  konkursā arī jaunākiem dalībniekiem. Jūlijā norisinājās konkursa posms jaunākajiem “Šodien laukos” dalībniekiem. Piedalīties, līdzīgi kā konkursa 1. posmā, tika aicināti kā individuālie dalībnieki, tā pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Kopumā konkursa otrajam posmam tika saņemti 18 individuālie pieteikumi un deviņu pirmsskolas izglītības iestāžu pieteikumi. Kopējais konkursa dalībnieku skaits – 139 skolēni un 11 skolotāji. Šā konkursa posma ietvaros aicinājām bērnus kļūt par “Šodien laukos” korespondentiem, izvēloties  sev tuvāko tēmu (lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība), par kuru veidot video reportāžu. Visvairāk video tika iesūtīti par lauksaimniecības tēmu. Bērni bija pētījuši dažādas lietas un procesus – piensaimniecību, vistkopību, dārzeņkopību, kā tiek vākts siens, kā rodas maize un piens, kur rodas medus. Tika saņemts arī video, kurā apskatīta arbūzu audzēšana. Nākamie čaklākie bija makšķernieki – par zivsaimniecības tēmu tika saņemti seši video. Mežsaimniecības tēmu bija izvēlējušies četri dalībnieki, apskatot meža stādīšanas procesu, atpūtas iespējas mežā un to, kādas vērtīgas dabas veltes   sastopamas mežā.

Iesūtītie video tika vērtēti, piešķirot punktus. Pēc žūrijas vērtējumu saņemšanas un punktu sasummēšanas tika noskaidroti uzvarētāji, kuri tika atklāti 18. augustā ar video palīdzību mūsu Facebook un Instagram lapās. Konkursa dalībnieki cīnījās par veicināšanas balvām, kuru kopējais fonds – 500 eiro.

Visbeidzot – veiksminieki. Grupu/kolektīvu kategorijā  1. vietu izīnīja Daugavpils pilsētas 29. poļu pirmsskolas izglītības iestādes komanda ar skolotāju Natāliju Plotņikovu, 2. vietu ieguva Ādažu vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādes komanda ar skolotāju Agnesi Cekarevu, un 3. vietā ierindojās   divas komandas, jo, pēc žūrijas domām, abas bija vienlīdz pelnījušas būt starp godalgotajiem – pirmsskolas izglītības iestādes “Dzērvenīte” komanda ar skolotāju Ingu Gutakovsku – Klokovu (Olaine) un privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Saliņa” oranžās grupas komanda ar skolotāju Sabīni Dainu Kirkiži (Jelgavas novads). Individuālajā grupā 1. vietu ieguva Megija Mežīte (Madonas novads), 2. vietu – Matilde Bērtiņa (Smiltenes novads) un 3. vietu – Ance Ērmane (Jelgava).  Apsveicam!

Par to, kā mums veicās visā konkursa norises laikā, turpināsim dalīties “Šodien laukos” oficiālajā Facebook lapā. Tagad mazliet atelpas, un tad jau gatavosimies šā gada konkursa noslēdzošajam posmam novembrī, bet par to informācija vēl sekos!  Uz tikšanos konkursa 3. posmā!

Aktuālākajai informācijai un konkursa norisei seko Facebook: https://www.facebook.com/sodienlaukos
Plašāka informācija: Zane Zirne, zane.zirne@llkc.lv