You are here

Viss par mežsaimniecības kooperatīviem arī tālmācībā

Mežsaimniecība
Apmācības

Zināšanas par mežsaimniecības kooperatīvu darbību un konkurētspējas palielināšanu turpmāk interesenti bez maksas varēs apgūt sev ērtā laikā un vietā, izmantojot tālmācības platformu www.talmaciba.llkc.lv, ko izstrādājis un piedāvā LLKC Meža  konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC).

Programma “Mežsaimniecības kooperatīvu darbības dažādošana un konkurētspējas palielināšana” izveidota tālmācības platformā, nodrošinot mācību dalībnieku autorizācijai www.latvija.lv servisu, kā arī piedāvājot nepieciešamos mācību materiālus.

Tālmācības programma pieejama: https://talmaciba.llkc.lv/course/view.php?id=72

Mācību programmā iekļauti šādi temati: meža pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (MPKS) darbības attīstība Latvijā, meža īpašnieku biedrības un kooperatīvi, kooperatīvo sabiedrību likums, normatīvo aktu prasības kooperatīvo sabiedrību dibināšanai un darbības nodrošināšanai, kooperatīvās sabiedrības dibināšana un darbības uzsākšana, kooperācijas pamatprincipi, kooperatīvās sabiedrības valde, MPKS izvērtēšana un atbilstības kritēriji, atbalsts MPKS, atbalsts atzītām MPKS Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai, meža īpašnieku kooperatīva darbības pieredze Latvijā, kooperatīva reorganizācija, valdes un valdes locekļu atbildība kooperatīvajā sabiedrībā.

Raimonds Bērmanis, MKPC direktors: “No teju 115 000 Latvijas meža īpašnieku, dažiem esošajiem kooperatīviem vai meža īpašnieku biedrībām pašlaik pievienojušies ne vairāk kā 2% īpašnieku. Pirms dažiem gadiem veiktā aptaujā noskaidrojās, ka 80% meža īpašnieku neplāno pievienoties kooperatīviem. Ar šīs mācību programmas palīdzību ceram meža īpašniekos vairot izpratni par to, kā darbojas kooperatīvs un kādi ir ieguvumi, tam pievienojoties.”

Tālmācības platformā ievietoti arī papildmateriāli, kuri mācību procesu padara interesantāku un daudzpusīgāku – sagatavoti video mācību materiāli OBS studio formātā, piemēram, par kooperatīvo sabiedrību likumu. Platformā pieejami arī testi zināšanu paškontroles veikšanai.

Plašāka informācija: Artis Misiņš, MKPC mežsaimniecības projektu vadītājs. Tālr. 20223626