You are here

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā

Lopkopība

Žurnāla februāra izdevumā sniedzam ieskatu janvārī notikušajā starptautiskajā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē “Grune Woche” jeb “Zaļā nedēļa” Berlīnē, kas notika Vācijas zemnieku protestu pavadīta. Sniedzam arī nelielu apskatu par zemnieku protestiem Eiropā un galvenajiem cēloņiem, kādēļ tie katrā valstī notiek.

Kādas šogad ir izmaiņas gada ienākumu deklarācijas sagatavošanā, skaidro LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa.

Rakstām arī par plāniem reformēt Lauksaimniecības datu centru. Ko tas nozīmē, skaidro LDC direktora vietniece Erna Galvanovska un komentē LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Saimnieku pieredzes rubrikā lasiet stāstu par jauno piensaimnieku no Rēzeknes novada Dekšāru pagasta Lauri Ikaunieku, kurš attīsta vecāku izveidoto “Lazdu māju” saimniecību.

Par to, kā pērn veicies demonstrējumā par pagarināto ganību periodu  Rūjienas pusē, raksta LLKC Valmieras KB lopkopības konsultante Rita Gluha.

LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns raksta par acidozes riska faktoriem augstražīgos slaucamo govju ganāmpulkos.  

LLKC pērn Kuldīgas novada SIA “Lāses AM” uzsāka demonstrējumu par pirmās atnešanās vecuma ekonomisko vērtējumu zīdītājgovīm. Par pirmajiem demonstrējuma rezultātiem informē LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa.

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas speciālistes Dinas Avotiņas rakstu par komforta turēšanas apstākļiem aitām. Savukārt veterinārārste un SIA “Mikaitas” saimniece Aija Šneidere raksta par ūdeņainās mutes infekcijas slimību jēriem.

Putnkopības rubrikā saimnieku pieredzes apraksts par Tukuma novada Irlavas pagasta z/s “Karotītes”, kur saimnieki ar bioloģiskām metodēm audzē broilerus gan vietējā tirgus vajadzībām, gan eksportam.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par influenceri Madaru Somu, kura ne tikai sociālajos tīklos stāsta par zirgaudzēšanu, bet arī pati audzē zirgus drauga Valda vecākiem piederošā nelielā stallī Kombuļos.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2024_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja   

 

 

 

 

 

 

 

Foto Galerija: