Jūs atrodaties šeit

Iznācis “Lauku Lapas” novembra numurs

Augkopība
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” novembra  numurs. Tajā plašs materiāls par Eiropas Zaļo kursu – diskusija ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītāju Gustavu Norkārkli un LLKC ekspertēm Santu Pāvilu un Silviju Dreijeri.

Piedāvājam interesantu mehanizācijas un vides eksperta Jāņa Kažotnieka komentāru – “Augsnes apstrāde. Vai esam gatavi pārmaiņām?”

LLKC augkopības speciālisti Latvijas novados ierīkojuši  demonstrējumus, kas pēta laukaugiem kaitīgo organismu ierobežošanas metodes un augu maiņas ietekmi uz slimību un kaitēkļu izplatību. Iepazīstinām ar to rezultātiem.

Šajā numurā labās pieredzes stāsti no novadiem: par saimniecību “Lejiņas” Alūksnes novada Annas pagastā, kur tiek vāktas tējas, audzēti un pārstrādāti garšaugi un dārzeņi; savukārt Varakļānu novada zemnieku saimniecību “Zīles”, pārmantojot no vecākiem, modernizē jaunais saimnieks.

Grāmatvedības rubrikā publicējam VID sagatavotu materiālu par lauksaimniecības produkcijas tirdzniecību tirgū un ielu tirdzniecības vietās, kas varētu noderēt neliela apjoma pārtikas produktu ražotājiem, lai labāk orientētos nodokļu sistēmā.

LLKC vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils raksta par augļu koku lapu novākšanas stratēģijām dārzos.

Sadaļā “Čiekurs” – par jaunaudžu aizsargāšanas metodēm no dzīvnieku postījumiem.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Lauku Lapa Nr. 11 (188)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore