Jūs atrodaties šeit

Šogad pirmoreiz tiks izraudzīts Latvijas gada ekoprodukts 2012

Augkopība
Lauku attīstība
Lopkopība

Biedrība Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un Zemkopības ministriju šogad pirmo reizi rīko konkursu Latvijas gada ekoprodukts 2012. Par to LLKC informē LBLA izpilddirektore Madara Mežviete.

Konkursa mērķis ir popularizēt Latvijā ražotus bioloģiskās lauksaimniecības produktus, veicināt to lietošanu uzturā, kā arī informēt plašāku sabiedrību par bioloģisko produktu dažādību un augsto kvalitāti. Konkursā var pieteikties jebkurš sertificēts bioloģisko produktu ražotājs.

Lai izraudzītu Latvijas gada ekoproduktu 2012, katru no produktiem pēc noteiktiem kritērijiem cītīgi izvērtēs žūrija. Tiks vērtēta gan produkta smarža, garša un uzturvērtība, gan produkta vizuālais noformējums un izcelsme. Tāpat tiks ņemta vērā produkta ražotāja labas bioloģiskās saimniekošanas prakse un produkta unikalitāte.

Konkursa uzvarētājs tiks paziņots 5. septembrī izstādes Riga Food 2012 laikā. Galvenās balvas ieguvējs saņems īpašu ceļojošo kausu, kuru katru gadu nodos tālāk nākamajam uzvarētājam.

Biedrības Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija
NOLIKUMS
Konkursam Latvijas gada ekoprodukts 2012

Konkursu Latvijas gada ekoprodukts 2012 rīko biedrība Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un Zemkopības ministriju.

Vieta un laiks. Konkurss norisināsies Zemkopības ministrijas ēkā, Republikas laukumā 2, Rīgā, 2012. gada 30. augustā.

Konkursa mērķis. Popularizēt Latvijā ražotus bioloģiskās lauksaimniecības produktus un veicināt to lietošanu uzturā; informēt interesentus par bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražošanu (sertifikāciju, kontroli, papildus prasībām) un iespējām tos atpazīt; izcelt bioloģisko produktu dažādību un augsto kvalitāti.

Konkursa dalībnieki. Sertifikācijas institūcijā Vides kvalitāte un VAS Sertifikācijas un testēšanas centrs sertificētie bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, uzņēmumi, zemnieku saimniecības un to pārstāvji. Viens dalībnieks konkursā var piedalīties ar vienu vai vairākiem pārtikas produktiem. Savu dalību konkursam dalībnieks piesaka rakstiski, sūtot savu pieteikumu un sertifikāta kopiju uz biedrību Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija(LBLA), Republikas laukums 2-521, Rīga, LV-1981 līdz 23. augustam. Pieteikums un sertifikāta kopija var tikt iesniegta arī elektroniski, sūtot to uz e-pastu: ekoprodukti@ekoprodukti.lv

Konkursa norise. Dalībniekiem jāsagatavo īss produkta apraksts brīvā formā (aprakstā jābūt iekļautai informācijai par produkta izejvielu izcelsmi - cik daudz no tām iegūtas Latvijā), apraksts par produkta ražotāja labas saimniekošanas praksi un kopā ar pieteikumu un sertifikāta kopiju jāiesniedz tas LBLA.

Konkursa dalībniekiem jāiesniedz LBLA produkcijas paraugs tādā formā, kādā tas tiek realizēts mazumtirdzniecībā (produktam jābūt fasētam un marķētam atbilstoši ES un Latvijas likumdošanai attiecībā uz bioloģiskās lauksaimniecības produkciju un pārtikas apriti). Paraugs jāiesniedz līdz 2012. gada 23. augustam (vienojoties ar LBLA pārstāvi, produktus ar īsu realizācijas termiņu vai citām specifiskām īpašībām var iesniegt vēlāk).

Ja ir iespējams, Dalībnieks konkursa dienā nodrošina sava produkta degustāciju.
Produktu vērtē pieaicinātu ekspertu grupa.

Kritēriji. Produkts tiek vērtēts pēc šādiem kritērijiem:

  • Produkta garšas, smaržas un uzturvērtības vērtējums;
  • Produkta vizuālais noformējums (atpazīstamības nodrošināšana, dizains);
  • Produkta ražotāja labas bioloģiskās saimniekošanas prakse;
  • Produkta izcelsme (cik daudz no izejvielām iegūtas Latvijā);
  • Produkta unikalitāte (Latvijas mērogā).
  • Ekspertu grupa katru kritēriju vērtē 5 ballu skalā.
  • Novērtējums pēc 5 ballu sistēmas:

Balle

Raksturojums

5

Izcili

4

Ļoti labi

3

Labi

2

Apmierinoši

1

Neapmierinoši

Lēmumu par apbalvojuma piešķiršanu un rezultātus paziņo LBLA valdes priekšsēdētājs izstādes Riga Food 2012 ietvaros 5. septembrī Starptautiskajā izstāžu centrā, Rīgā, Ķīpsalas ielā 8.

Konkursa balvas

Par 1. vietu – LBLA balva, Rīga Food 2012 zelta medaļa un Atzinības raksts;
Par 2. vietu – LBLA balva, Rīga Food 2012 sudraba medaļa un Atzinības raksts;
Par 3. vietu – LBLA balva, Rīga Food 2012 bronzas medaļa un Atzinības raksts.

Konkursa nolikums (.doc)

Papildus informācija par konkursu:
Madara Mežviete, biedrības Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija izpilddirektore, ekoprodukti@ekoprodukti.lv, +371 20262027, 67027227

Pievienot komentāru