Jūs atrodaties šeit

Izveidots jauns zināšanu apmaiņas tīkls par augsnes veselību

Augkopība
Projekti
Jaunumi

Šī gada sākumā izveidots jauns tīkls praktiķiem zināšanu apmaiņai par augsnē esošo slimību novēršanu un augsnes veselības uzturēšanu.

Best4Soil projektā zinātnieki, lauksaimnieki un konsultanti no 20 Eiropas valstīm ir apkopojuši zināšanas par augsnē esošajām slimībām un kaitēkļiem un piedāvā labāko pieredzi, lai uzturētu un uzlabotu augsnes veselību un auglību.

Best4Soil projekts ļauj praktiķiem iepazīties ar četrām praksēm:

1) komposta pagatavošanu un lietošanu,

2)  zaļmēslojuma un segkultūru izmantošanu,

3) anaerobo augsnes dezinsekciju,

4) (bio)solārizācijas pielietošanu.

Best4Soil tīmekļvietne: https://www.best4soil.eu/

Best4Soil tīmekļvietnē ir pieejamas arī divas brīvas piekļuves datu bāzes, ko var izmantot, lai veidotu atbilstošas augsekas, mazinātu nematožu un citu augsnē esošo kaitēkļu ietekmi uz iegūtās ražas apjomu un kvalitāti. Best4Soil mērķis ir sniegt iespēju ikvienam praktiķim  bez maksas veidot piemērotas augsekas un inovatīvas stratēģijas, lai uzlabotu augsnes veselību un kontrolētu augsnē esošos patogēnus.

Saite uz projekta apraksta video: https://www.youtube.com/watch?v=dJuT3vqqAVE&feature=emb_logo

Lai piekļūtu visai informācijai, tai skaitā brīvas piekļuves datu bāzēm, blogam, tērzētavai, video pamācībām un faktu lapām,  izmantojiet Best4Soil tīmekļvietni. Sekojiet līdzi informācijai, drīzumā informācija tiks piedāvāta arī latviešu valodā.

LLKC ir Best4Soil projekta informatīvais partneris, kas divu gadu laikā īstenos informējošos pasākumus Latvijā par tēmām, kuras tiek popularizētas ar Best4Soil projekta starpniecību. Lai iegūtu plašāku informācija par projektu un paredzētajām aktivitātēm,  sazinieties ar LLKC projektu vadītāju Augkopības nodaļā Lāsmu Ozolu pa telefonu 26447400 vai e-pastu lasma.ozola@llkc.lv.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Ozola,
LLKC projektu vadītāja Augkopības nodaļā