Jūs atrodaties šeit

LLKC piedāvā iespēju noteikt sēklas kvalitāti

Augkopība

Lai vēl pirms sējas darbu sākšanas precizētu sēklu izsējas normu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina noteikt sēklas kvalitāti jaunajā augkopības laboratorijā.

Andris Skudra, LLKC augkopības konsultants: “Laboratorijā piedāvājam noteikt sēklu kvalitātes rādītājus: sēklu dīgtspēju, piemaisījumu īpatsvaru paraugā un 1000 sēklu masu, lai precizētu sēklu izsējas normu un nodrošinātu optimālu sējumu biezību. Ņemot vērā iepriekšējā gada nelabvēlīgos un mitros laika apstākļus ražas novākšanas laikā, var gadīties, ka sēklas materiāls ir cietis, tādēļ būtiski ir noskaidrot tā kvalitāti, lai nebūtu pārsteigumu uz lauka pēc sējumu sadīgšanas.”

Augu veģetācijas periodā LLKC konsultanti ar jaunu aprīkojumu varēs veikt arī slāpekļa satura monitoringu augos un nepieciešamā slāpekļa papildmēslojuma daudzuma noteikšanu, pamatojoties uz mērījumiem ar hlorofilmetru graudaugu sējumos.

Savukārt, lai noteiktu augsnes skābuma īpašības, konsultanti ar pH metru nosaka augsnes reakciju un sniedz ieteikumus tās optimizēšanai, kā arī palīdz izveidot augu maiņu un sējumu struktūru atbilstoši augsnes īpašībām.

Laboratorijas pakalpojumi būs pieejami lauksaimniekiem un tiks izmantoti arī saimniecībās ierīkotajos izmēģinājumos pētāmo augu un augsnes analīzēm.

Pakalpojumi tiek sniegti atbilstoši LLKC izstrādātam cenrādim.

Plašāka informācija: augkopības konsultants Andris Skudra, tālr. 63050577, 29445090.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja