Jūs atrodaties šeit

Jaunākajā “Latvijas Lopkopis” numurā

Lopkopība

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā – par piena nozari Polijā. Kā Polijas piensaimnieki saimnieko pašreizējos krīzes apstākļos un atrod tirgus savu produktu noietam.

Žurnālā varēsiet izlasīt, kā efektivitāti audzē Polijā piektā labākā piena ferma “Fortune”. Tās panākumu atslēga ir izcili kvalitatīvas lopbarības ražošana un līdz sīkumiem nodrošināta govju labturība. Par to, kā labus rezultātus sasniegt pieticīgākos apstākļos, fermas “Delta Agro” pieredze. Savukārt par piena produktu eksportu – stāsts no rūpnīcas “Sery ICC Paslek”, bet par vietējā tirgus specifiku saruna ar kooperatīvā uzņēmuma “Maluta” vadību.

Daudzgadīgo zālāju kopšanas un sēšanas nianses žurnālā apraksta LLKC augkopības konsultante Anita Anševica. LLKC Lopkopības nodaļas konsultants – eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns apraksta problēmas slaucamajām govīm pēcdzemdību periodā, bet LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere sniedz padomus, kā sasniegt kompaktu atnešanās periodu zīdītājgovīm. Par aitu neauglības un abortu cēloņiem žurnāla raksta LLU Veterinārmedicīnas fakultātes 5. kursa studente Ilze Brila, bet par Būru kazām – LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa.

Žurnālā, kā ierasts, arī stāsts par zirgiem. Šoreiz ikvienam zirga īpašniekam iesakām izlasīt sarunu ar sertificēto veterinārārsti Aiju Pavlovsku, kura sniedz vienkāršus padomus, kā palīdzēt uzturēt dzīvnieka veselību labā stāvoklī visu gadu. Savukārt, kā saimniekiem pašiem parūpēties par savu veselību, Lauras Dreijeres padomi. Kā vienmēr – žurnālā arī saimnieku aptauja, ziņas no visas pasaules, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā (abonēšanas indekss 2044), kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru