Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

Lopkopība

Kādā situācijā ir lauksaimniecība Latvijā? Kādai jābūt nākotnes lauku politikai? Šie un virkne citu jautājumu šobrīd tiek celti galdā apspriešanai sabiedrībai, lai līdz gada beigām sagatavotu Latvijai vislabāko politiku laukiem ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) 2021.–2027. gadam ietvaros. Par KLP diskusijām, kā arī par nākotnes tiešmaksājumu sistēmu lasiet žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā.

Kāda ir Latvijas lielo piensaimniecību konkurētspēja salīdzinājumā ar citu valstu piensaimniecībām, analizē LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons. Viens no ekonomista faktos balstītajiem secinājumiem ir, ka salīdzinoši zemākas piena cenas  Latvijā apgrūtina iespējas investēt, turklāt – jo straujāk cenšas attīstīties saimniecība un vairāk aizņemas, jo finansiāli nestabilāka tā ir.

Par faktoriem, kas ietekmē zāles skābbarības kvalitāti, raksta LLKC lopkopības konsultante Kornēlija Averjanova. Savukārt par pirmpiena sastāva nozīmi teļu ēdināšanā – LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres skaidrojums. Risinājumus acidozes mazināšanai govīm apskata LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Par svaigpiena sausnas izmaiņu cēloņiem un kopsakarībām – LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas raksts.

Saimnieku pieredzes rubrikā virkne interesantas lasāmvielas. Par to, kā gaļas liellopus audzē Zviedrijā, stāsta LLKC Preiļu biroja lopkopības konsultante Zita Briška. Žurnālā lasiet arī par Latvijā pirmo Būru dižciltīgās tīršķirnes kazu ganāmpulku, kas pieder Burtnieku novada p/s “Kamenes” saimniecei Līgai Kaņepai. Savukārt par 350 vistu liela ganāmpulka modernu apsaimniekošanu, ieviešot automātisko barošanas sistēmu, stāsta Laura Irbe no Kocēnu novada.

Ar kādiem izaicinājumiem cūkgaļas tirgū nāksies šogad sastapties cūkaudzētājiem, raksta Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece.

Par to, cik veiksmīgu mājvietu zirgiem Salaspils novada “Piķurgās” izdevies radīt zirgaudzētājiem Ilzei Krūmiņai un Jānim Vītolam, raksta žurnāliste Dace Millere.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja       

Foto Galerija: