Jūs atrodaties šeit

Meža nozares konference 2021

Mežsaimniecība

Meža nozares konference 2021 ir noslēgusies. Drīzumā tiks publicētas konferences prezentācijas un video materiāli.

 

 

Lai iepazītos ar pašreizējām aktualitātēm meža apsaimniekošanā, uzzinātu, kādi atbalsta instrumenti no Eiropas Savienības (ES) gaidāmi turpmāk un jaunajā plānošanas periodā kopumā, kādas izmaiņas gaidāmas Valsts meža dienesta piedāvātajos pakalpojumos, kā arī par privātajos mežos konstatēto biotopu tālāko statusu, meža īpašnieki, apsaimniekotāji, nozares uzņēmēji un citi interesenti aicināti uz ikgadējo “Meža nozares konferenci 2021”, ko organizē Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC).

Konference 9. decembrī no pulksten 10.00 bez maksas būs skatāma tiešsaistē www.laukutikls.lv  un www.mkpc.llkc.lv.

Reģistrēšanās konferencei:  https://www.mitto.me/-mezu-konference-2021-/register

Konferenci atklās Kaspars Gerhards, Zemkopības ministrs.

Raimonds Bērmanis, MKPC direktors: “Šī gada konference solās būt tiešām piesātināta, jo meža īpašnieki varēs uzzināt ne vien pašreizējās aktualitātes nozarē, bet arī attīstības iespējas Eiropas Savienības nākamajā plānošanas periodā. Uzzināsim arī, kā aizvadītajā gadā mežsaimniecība atspoguļojusies sabiedrībā, precīzāk – Latvijas Radio 1.”

ZM Meža departamenta pārstāvji konferencē informēs par pieejamo un gaidāmo ES atbalstu mežsaimniecībai, kā arī sniegs informāciju par meža nozares pamatnostādnēm, to izpildi un turpmāko šajā sakarā, kā arī par ES iniciētiem normatīvajiem aktiem attiecībā uz meža apsaimniekošanu.

Valsts meža dienests (VMD) informēs par pakalpojumiem meža īpašniekiem un rosinātajām izmaiņām valsts nodevās par mežsaimnieciskām un medību darbībām, t. sk. maksājumos par koku ciršanas apliecinājuma izsniegšanu un mednieka sezonas karti. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iepazīstinās ar situāciju par ES nozīmes biotopu kartēšanas rezultātiem, turpmāk sagaidāmo valsts rīcību.  

Par aktualitātēm meža īpašnieku kooperācijā informēs Latvijas meža īpašnieku biedrība. Finanšu institūcija ALTUM skaidros uzņēmējdarbības atbalsta iespējas, savukārt LLU Meža fakultātes pārstāvji iepazīstinās ar meža meliorācijas pētījuma rezultātiem. Neiztrūkstoša būs arī LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra informācija par aktuālo mežsaimniecības konsultantu piedāvājumu meža īpašniekiem un turpmākām sadarbības iespējām. 

Dalībniekiem interesējošos jautājumus būs iespējams uzdot kā reģistrējoties dalībai konferencē, tā konferences norises laikā.

Konferences programma – pielikumā.

Plašāka informācija: Raimonds Bērmanis, MKPC direktors, e-pasts: raimonds.bermanis@mkpc.llkc.lv.