Jūs atrodaties šeit

Lektors no Zviedrijas stāstīs par bioloģisko saimniekošanu

Projekti

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 2015. gada 11. novembrī Priekuļos un 12. novembrī Ozolniekos organizē semināru “Kā saimniekot ienesīgi ierobežotos finansiālos apsktākļos un vienlaikus rūpēties par augsnes auglības uzlabošanu saimniecībā. Zviedrijas saimniecības “Ridgedale Permaculture” piemērs.”

Semināru mērķis:

Šie semināri ir ievads jaunā semināru ciklā “Tālredzīgi un saskaņā ar dabu”, kura dalībniekiem būs iespēja mācīties un iedvesmoties no pasaules piemēriem, kā saimniekot gudri, tālredzīgi un saskaņā ar dabu, vienlaicīgi nodrošinot pienācīgu iztiku ģimenei.

Šajā reizē divos vienas dienas semināros Latvijā viesosies viens no Eiropā pazīstamākajiem atjaunojošās lauksaimniecības praktiķiem Ričards Perkins (Richard Perkins), kurš dalīsies savā 15 gadu pieredzē, strādājot dažādos pasaules kontinentos un attīstot saimniecības, kas ir gatavas nākotnes izaicinājumiem.

Lektors Ričards Perkins pašlaik dzīvo Vārmlandē (Värmland), Zviedrijā un kopā ar ģimeni attīsta saimniecību “Ridgedale Permaculture”. Ričards Perkins savā saimniecībā izmanto Latvijā vēl maz dzirdētas, taču pasaulē augstu novērtētas metodes un tehnoloģijas, kuras var apvienot zem viena nosaukuma “atjaunojošā lauksaimniecība” (“regenerative agriculture”) – tāda saimniekošana un kvalitatīvas produkcijas ražošana, kas pārsniedz bioloģiskās lauksaimniecības standartus,  izmantojot salīdzinoši lētas un pašu zemnieku radītas metodes, kuru pamatā ir ekosistēmu un augsnes auglības atjaunošana.

Lektora vadītā saimniecība ir piemērs tam, ka, neskatoties uz skarbiem klimatiskajiem apstākļiem, finansiālajiem ierobežojumiem un striktajām saimniekošanas prasībām, ir iespējams ienesīgi saimniekot bez subsīdiju palīdzības. Divu gadu laikā Ričards Perkins saimniecībā ir attīstījis pļavās augušu vistu ražošanu, izveidojis prasībām atbilstošu kautuvi un iekopis “bez aršanas” dārzeņu laukus un augļudārzu. Paralēli ražošanai saimniecība kalpo kā vieta, kur mācās un gūst iedvesmu lauksaimnieki no visas pasaules.

Vairāk par lektoru un viņa vadīto saimniecību: http://www.ridgedalepermaculture.com/

Seminārs paredzēts:

1)   bioloģiskajiem lauksaimniekiem;

2)   zemniekiem, kas meklē jaunus, zemu ieguldījumu saimniekošanas modeļus un vēlas ražot vietējam tirgum augstas kvalitātes produktus, nevis dzīvot no subsīdijām;

3)   visiem tiem, kas meklē zemu izmaksu risinājums saimniecības darbības uzlabošanai;

4)   zemniekiem, kas interesējas par augsnes auglības un ekosistēmu atjaunošanu;

5)   permakultūristiem.

Tiem, kas ir pazīstami ar tādiem terminiem kā silvopasture, keyline design, agroforestry systems, farm scale permaculture, holistic management, nav jāšaubās par semināra apmeklējuma lietderību.

 

Semināru vadīs Ričards Perkins no Zviedrijas.

Ričards Perkins pamatizglītību ieguvis bioloģiskajā augkopībā, taču, citējot viņu pašu, “beidzis Lauksaimniecības koledžu ar vairāk jautājumu nekā atbilžu”, tāpēc turmākajos gados pievērsies alternatīvām ilgtspējīgas lauksaimniecības un agroekoloģijas metodēm, kas bieži vien ir pašu zemnieku radītas  zemu izmaksu saimniekošanas metodes. Lekotrs 15 gadu ilgajā profesionālajā darbībā ir konsultējis vairāk nekā 100 saimniecības dažādās pasaules valstīs, savā darbībā plaši pielietojot metodes, kas Latvijā ir mazpazīstamas un tām pat nav atbilstoša tulkojuma -  holistic management, keyline design, agroforestry, silvopasture.

Vairāk ar Ričarda Perkina pieredzi iespējams iepazīties šeit: http://www.ridgedalepermaculture.com/about-us.html

Semināra norises laiks un vieta:

2015. gada 11. novembrī seminārs Priekuļos, Dārza ielā 12, Agrocentrā, 2. stāva zālē,  no plkst.09.30 līdz 16.00;

2015. gada 12. novembrī seminārs Ozolniekos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā, Lielā zāle, 2. Stāvs, Rīgas ielā 34, no plkst.09.30 līdz 16.00.

Semināra valoda:

Seminārs notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Dalība seminārā ir bez maksas.

Reģistrācija un plašāka informācija:

Lai pieteiktos dalībai seminārā, sazinieties ar LLKC projektu vadītāju Lāsmu Ozolu pa e-pastu lasma.ozola@llkc.lv vai tālr. 27815545.

Lūgums pieteikties laikus, jo vietu skaits seminārā ir ierobežots (līdz 50 dalībniekiem)! 

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru