You are here

Konference “Turīgs un veiksmīgs nākotnes laukos”

Lauku attīstība
Projekti

Lai iepazīstinātu ar lauksaimniecībā pieprasītām, labi apmaksātām un nepieciešamām profesijām, kā arī uzzinātu, kādi speciālisti pietrūkst pašiem lauksaimniekiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros jau otro gadu pēc kārtas rīkos profesionālo izglītības iestāžu konferenci “Turīgs un veiksmīgs nākotnes laukos”.

Konference no plkst.8.30 tiešraidē www.llkc.lv, kā arī LLKC sociālo tīklu kontos Facebook un Youtube. 

KONFERENCES PROGRAMMA ŠEIT

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Šoreiz par to, kāpēc izvēlēta profesijas apguve lauksaimniecības nozarē, kāda ir skolas ikdienas dzīve, mācību process un brīvā laika pavadīšanas iespējas, esam aicinājuši stāstīt pašus profesionālo skolu audzēkņus. Ceram, ka viņu stāstītais ieinteresēs un iedrošinās pamatskolas beidzējus izvēlēties kādu no nozarē tik ļoti vajadzīgajiem arodiem. Interesantus datus esam ieguvuši arī lauksaimniecības uzņēmēju un zemnieku saimniecību aptaujā – jaunieši uzzinās, kādas ir lauksaimniecības nākotnes profesijas lauku uzņēmēju skatījumā.”

Konferencē aktīvi aicinām piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu vadību, klases audzinātājus un karjeras konsultantus mudinot arī 7.-12.klašu  skolēnus pievienoties konferencei, kuru vadīs jauniešiem labi zināmais Kaspars Ozoliņš no raidījuma “Gudrs vēl Gudrāks”.

Konferences gaitā varēs iepazīties ar 12 lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības iestāžu piedāvājumu:

 1. Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents.)
 2. Bulduru dārzkopības vidusskola (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. “Ainavu būvtehniķis”. “Kokkopis-arborists”.)
 3. Daugavpils būvniecības tehnikums, programmas īstenošanas vieta “Višķi” (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 4. Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība (Augkopības tehniķis.)
 5. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 6. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 7. Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 8. Malnavas koledža (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. Lopkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 9. Ogres tehnikums (Mežsaimniecības tehniķis. Meža mašīnu operators. Biškopis.)
 10. Smiltenes tehnikums (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents.)
 11. Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.)
 12. Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (Augkopības tehniķis.)

Plašāka informācija: Maija Sirvide, LLKC Izglītības projektu vadītāja, tālr.: 29553548, e-pasts: maija.sirvide@llkc.lv  

Comments

Sveicieni! Ja Tev rodas kādi jautājumi, droši raksti tos šeit!

Labdien! Liels paldies par šo konferenci! Ļoti aktuāli, saprotami skolēniem.Labas skolu prezentācijas, it īpaši absolventu pieredze.

Uz tikšanos nākamgad! :)

Add new comment