You are here

Profesijas nākotnes laukos

Lauku attīstība
Projekti

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros izskanējusi profesionālo izglītības iestāžu konference “Turīgs un veiksmīgs nākotnes laukos”. Tā tika rīkota ar mērķi iepazīstināt ar lauksaimniecībā pieprasītām, labi apmaksātām un nepieciešamām profesijām, kā arī, lai uzzinātu, kādi speciālisti pietrūkst pašiem lauksaimniekiem.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Šoreiz esam aicinājuši stāstīt pašus profesionālo skolu audzēkņus par to, kāpēc izvēlēta profesijas apguve lauksaimniecības nozarē, kāda ir skolas ikdienas dzīve, mācību process un brīvā laika pavadīšanas iespējas, lai tas būtu kā iedrošinājums pamatskolas beidzējiem izvēlēties kādu no nozarē tik ļoti vajadzīgajiem arodiem”.

Konferencē sarunas ar skolu audzēkņiem vadīja jauniešiem labi zināmais Kaspars Ozoliņš no raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks”.

Pateicamies mērķtiecīgajiem, ieinteresētajiem, gudrajiem un atsaucīgajiem  audzēkņiem! Konferencē piedalījās: Ralfs Ladza no Cīravas, Reinis Rūdolfs Augulis no Saulaines, Normunds Jansons no Kandavas, Renārs Rītiņš no Višķiem, Daniels Baumgartens no Barkavas, Kaspars Stolipins no Malnavas, Jānis Apsītis no Priekuļiem, Kristers Eglītis no Zaļeniekiem, Gustavs Stradiņš no Bulduriem, Elizabete Vernere no Bebrenes, Dominika Lejniece no Smiltenes, Viesturs Melbārdis no Ogres un Alens Bitenieks no Ogres. Lielu atbalstu konferencē sniedza profesionālo izglītības iestāžu absolventi: Marina Žagata no Bebrenes, Jānis Dombrovskis no Kandavas, Juris Damba no Malnavas, Jānis Kristers Ločs no Ogres. Konferencei bija pieslēgušies ap 2234 dalībnieku.

KONFERENCES IERAKSTS SKATĀMS ŠEIT

Profesija “Augkopības tehniķis” un profesija "Dārzkopības tehniķis"
Video ierakstu SKATĪT ŠEIT

Profesijas “Augkopības tehniķis” un "Dārzkopības tehniķis" apgūstamas šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība (Augkopības tehniķis).
 • Malnavas koledža (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. Lopkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (Augkopības tehniķis). 
 • Bulduru Dārzkopības vidusskola (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. Ainavu būvtehniķis. Kokkopis-arborists).

Prasības, piesakoties uz programmām “Augkopības tehniķis” un "Dārzkopības tehniķis": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Profesija "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”.  Video ierakstu SKATĪT ŠEIT

Profesija "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” ir apgūstama šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Daugavpils būvniecības tehnikums, programmas īstenošanas vieta “Višķi” (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).

Prasības, piesakoties uz programmu "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”: iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Profesijas "Lopkopības tehniķis", “Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā” un  “Veterinārmedicīnas asistents”Video ierakstu SKATĪT ŠEIT  

Profesija "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” ir apgūstama šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents).
 • Smiltenes tehnikums (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents).

Prasības, piesakoties uz programmu "Lopkopības tehniķis": iepriekšējā izglītība –  pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Prasības, piesakoties uz programmu “Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā”: iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

“Veterinārmedicīnas asistents”:  iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums –  4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Profesijas "Mežsaimniecības tehniķis" un “Meža mašīnu operators” apgūstamas Ogres tehnikumāVideo ierakstu SKATĪT ŠEIT

Prasības, piesakoties uz programmu "Mežsaimniecības tehniķis": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība, mācību ilgums – 4 gadi.

Prasības, piesakoties uz programmu “Meža mašīnu operators": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Konferences ierakstā var iepazīties ar 12 lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības iestāžu profesiju piedāvājumu:

 1. Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents). SKATĪT ŠEIT
 2. Bulduru Dārzkopības vidusskola (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. “Ainavu būvtehniķis”. “Kokkopis-arborists”). SKATĪT ŠEIT
 3. Daugavpils būvniecības tehnikums, programmas īstenošanas vieta “Višķi” (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 4. Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība (Augkopības tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 5. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 6. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 7. Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 8. Malnavas koledža (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. Lopkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 9. Ogres tehnikums (Mežsaimniecības tehniķis. Meža mašīnu operators. Biškopis). SKATĪT ŠEIT
 10. Smiltenes tehnikums (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents). SKATĪT ŠEIT
 11. Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis). SKATĪT ŠEIT
 12. Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (Augkopības tehniķis). SKATĪT ŠEIT

Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares 12 profesionālās izglītības iestādes Latvijā. Skolu karte SKATĪT ŠEIT

Foto Galerija: