You are here

Noskaidroti meikatona “Agritech 2022” uzvarētāji

Projekti

Nedēļas nogalē Jelgavas pilī noslēdzās pirmais lauksaimniecības meikatons “Agritech 2022”, ko sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Desmit komandu sacensībā uzvaras laurus plūca Kurta Kleinhofa-Prūša komanda,  iegūstot 1. vietu ar ideju par iekārtu ravēšanai, stādīšanai un ražas novākšanai. “Mūsu iekārta lietojama guļus pozīcijā, nav nepieciešams traktors tās pārvietošanai, jo tā darbojas ar akumulatoru,” skaidro Kurts, atzīstot, ka uzvara bijusi nedaudz negaidīta, bet ļoti patīkama. “Iegūtā naudas balva – 1000 eiro, kā arī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Simpātiju balva 800 eiro apmērā ļaus mums iegādāties līdz šim trūkstošos instrumentus šī prototipa pilnveidei,” uzsvēra uzvarētājs.

Meikatonā 2. vietu un 600 EUR balvu saņēma ideja par zirgu kūtsmēslu granulēšanu apkurei un mēslošanai. “Man pašai ir zirgi un jau vairāk nekā 10 gadus domāju, kā jēgpilni izmantot to radītos vērtīgos mēslus,” atzīst Agnese Bērziņa, kuras komanda ar šo ideju vēlas atrisināt Pierīgas zirgu staļļu problēmu mēslu apsaimniekošanā. “Līdz šim mums nebija piekļuves zinātniekiem, kuri varētu palīdzēt atbilstošākā risinājuma meklējumos, tādēļ esam pateicīgi LLU ekspertiem un Meikatonam par šādas iespējas radīšanu!” saka A.Bērziņa.

3. vietu un 400 EUR naudas balvu saņēma Elvija Ozoliņa un Raita Rodiņa ideja par tiešsaistes platformas/noliktavas izveidi bioloģisko produktu ražotājiem.

Savas specbalvas pasniedza arī LLU. Iespēju izmantot fakultāšu tehnisko nodrošinājumu savu ideju pilnveidei 200 EUR apmērā saņēma ideja par dronu detektēšanas sistēmas izveidi, 300 EUR – ideja par kazu piena sūkalu izmantošanu saldējuma ražošanā, bet 500 EUR – ideja par koka lampu ar apsildes funkciju.

48 stundu izaicinājums – radīt jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām, inovācijām balstītus projektus/produktus, prototipus, kas risina kādus no aktuālajiem jautājumiem lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, Jelgavas pilī aizsākās piektdienas pēcpusdienā.

Meikatona žūrijas sastāvs: Kaspars Žūriņš, LLKC direktors; Dr.sc.ing. Ilze Beitāne, LLU Zinātnes un projektu attīstības centra vadītāja; Vairis Freimanis,  SIA “Stokker Agritech” Tirdzniecības nodaļas vad., Alīna Dolmate, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts, “Food HUB Latvia” vad.; Laura Cīrule-Vorkale, SIA “GEMOSS” tirdzniecības departamenta vadītāja; Olita Untāla, Attīstības finanšu institūcijas ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja; Valters Zelčs, Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi vadītājs.

Plašāka informācija:

Aiva Saulīte – Liniņa
Valsts Lauku tīkla Sekretariāta projektu vadītāja
Kontakti: e-pasts – aiva.saulite@llkc.lv, tālr. – +37126592103

Foto Galerija: