You are here
Add new comment
Neraugoties uz saspringto situāciju Ukrainā, Latvija palīdz šai valstij vairākās jomās, tostarp – lauksaimniecībā. Par mūsu lauksaimniecības modeli ukraiņus informē arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, kura vadītājs Mārtiņš Cimermanis nule atgriezies no vizītes Ukrainā.
Latvijas delegācija, kuras sastāvā bija arī LPKS “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, vides zinātniskā institūta “BIOR” direktors Aivars Bērziņš, uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs un ZM atašejs Ukrainā Ainars Nābels-Šneiders, Ukrainā bija no 28. līdz 30. septembrim. Pirmajā dienā norisinājās tikšanās ar Ukrainas nevalstisko lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem. Tālāk sekoja tikšanās Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijā, kur mūsu delegāciju sagaidīja ministra vietniece Vladislava Ruticka un agrāro departamentu vadītāji.
Mārtiņš Cimermanis: “Tiekoties ministrijā, pārrunājām ukraiņiem ļoti aktuālo jautājumu par reģionālās reformas nepieciešamību Ukrainā, uzsvaru liekot uz kooperācijas attīstību, lai cīnītos pret valdošo monopolu. Aktuāls ukraiņiem ir arī jautājums par ES standartu ieviešanu un sertifikāciju, kā arī vienotas lauksaimnieku konsultāciju sistēmas izveidi un lauku teritoriju attīstību, aktivizējot lauku iedzīvotājus. Esmu pārliecināts, ka šajos jautājumos spēsim sniegt lietderīgus padomus.”
Tikšanās laikā ministrijā V. Ruticka uzsvēra arī nepieciešamību ieviest jaunu, centralizētu un kvalitatīvu kontroles sistēmu veterinārajā, zivju un meža nozarē. Latvijas delegācija apmeklēja arī Viņņicas apgabalu, kur tikās ar vietējās pašvaldības pārstāvjiem un Viņņicas apgabala konsultāciju dienesta ”Agrodorada” vadītāju Nikolaju Klimčuku. Notika diskusija par lauksaimnieku konsultāciju dienestu nozīmi un kooperācijas attīstības priekšnosacījumiem. Interesanta bija vizīte Čerņigivas apgabalā, kas ir sava veida pilotapgabals reformu ieviešanā. Apgabala mērs Nikolajs Zverevs tikšanās laikā norādīja trīs galvenās prioritātes, kurās tiek gaidīts Latvijas atbalsts – panākt Ukrainas lauksaimniecības atbilstību ES direktīvām, palīdzēt īstenot ekonomiskos projektus, uzsvaru liekot uz kooperācijas attīstību graudu un piena nozarē, (jo šīs divas nozares ir galvenās Čerņigivas apgabalā), kā arī zināšanu un pieredzes pārnese, kur Latvijas pieredze, pēc ukraiņu domām, ir ārkārtīgi vērtīga.
Ar šo vizīti darbs ar ukraiņiem nebeigsies. Tagad Latvijā tiek gaidīti Ukrainas eksperti, kuri padziļināti apgūs iepriekš minētās tēmas. Plānota arī triju Ukrainas konsultantu grupu apmācība Latvijā.
Plašāk par vizītes laikā runāto un tālākajiem sadarbības plāniem lasiet oktobra "Lauku Lapā"!
Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja