You are here
Žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā
Novembrī Eiropas Komisija nāks klajā ar savu redzējumu ES Kopējai lauksaimniecības politikai pēc 2020. gada. Kāds būs ES lauksaimniecības budžets un kādu lauksaimniecības politiku vēlas redzēt ES sabiedrība, lasiet žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā.
Žurnālā arī stāsts par to, kā saimnieko piena ražotāji pašā Eiropas viducī – Beļģijā. Piensaimnieki Stefens un Fērle Devo-Delbeki izvēlējušies bioloģisko piena ražošanu, jo pēc tā pieaug pieprasījums un iepirkuma cena ir ievērojami augstāka – 50 centi par kg – nekā par konvencionālo pienu.
Kāda ir situācija Latvijā ar ‘Latvijas brūnās’ šķirnes govīm, to salīdzinājumu ar Holšteinas melnraibajām govīm un, kādas ir iespējas ‘Latvijas brūnās’ genofonda pavairošanai ar embriju transferenci jeb pārnesi, skaidro Māris Līdaks, Latvijas Šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības pārstāvis, un Ilga Šematoviča no LLU Veterinārmedicīnas fakultātes.
Piena lopkopjiem noderēs žurnāla nozaru redaktores un LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvija Dreijeres padomi bioloģisko piena lopu audzētājiem par rapša izmantošanu barības devās, kā arī raksts “Dodiet govīm laiku ēšanai un gremošanai”. LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa skaidro, kā lielāks komforts govīm dod lielākus ienākumus saimniekiem. Savukārt LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns, vērtējot izmēģinājuma rezultātus SIA “Agro-Kaķenieki”, skaidro, kādi riski pastāv veselu telīšu izaudzēšanai.
Saimnieku pieredzes rubrikā stāsts par jauno lauksaimnieku no Viļakas novada Klāniem Kārli Mieriņu. Viņa mērķis ir piecu gadu laikā tikt līdz 60 augstvērtīgu zīdītājgovju ganāmpulkam, vienlaikus attīstot arī tiešo tirdzniecību.
Aitkopjiem lietderīgs būs LLKC lopkopības konsultantes Daces Trupānes raksts par Anglijas aitkopības eksperta Jāna Le Du vizīti Latvijā un viņa padomi mūsu aitkopjiem. Turpat arī stāsts par aitkopi Andri Slišānu no Viļakas novada “Jākupāniem”.
Kādu kaitējumu putnu audzētājiem spēj nodarīt sarkanās ērces un kā ar tām cīnīties, skaidro Latvijas olu ražotāju asociācijas pārstāve Solvita Gulbe.
Zirgu mīļotājiem būs interesanti izlasīt žurnālistes Daces Milleres rakstu par uzņēmēju Raimondu Ruķeri, kurš atgriezies pie jaunības dienu aizraušanās – zirgiem un Vecumniekos veido zirgaudzētavu.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.
Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2018_gads/
Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja