You are here
PVD paraugpārbaude - palīgs uzņēmējiem biznesa uzlabošanā
Sekmīgākam pašu un citu biznesa kolēģu darbam, SIA “Ābolis” sadarbībā ar Vecumnieku novada uzņēmēju biedrību (VUB) un LLKC Bauskas biroju, sarīkoja praktiski informatīvu semināru uzņēmējiem ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) paraugpārbaudi uzņēmumā.
Paši un kaimiņi
PVD pārstāvjus un uzņēmējus SIA “Ābolis” mājvietā “Kalnzemniekos” Bārbeles pagastā sagaidīja Kārlis Ulmanis, vispirms cienājot ar vēsu ābolu sulu un kafiju. Uz informatīvo pasākumu bija sanākuši ap 15 dalībnieku, lielākoties no Vecumnieku novada, tomēr bija arī pārstāvji no kaimiņu novadiem. Kārlis Ulmanis pastāstīja par sevi un uzņēmumu. Katrs dalībniekiem īsi pavēstīja par sevi un to, ko vēlas uzzināt pasākumā.
PVD Bauskas filiāles inspektores Zane Mančinska un Alla Jefimova izklāstīja vispārīgās un specifiskās prasības pārtikas uzņēmumiem un atbildēja uz dažādiem jautājumiem. SIA “Ābolis” saimniecības apskates gaitā PVD inspektores norādīja, kam jāpievērš uzmanība pārtikas ražotnes pārbaudēs.
Pozitīva pieredze
Inspektores un uzņēmējs analizēja iepriekšējās PVD pārbaudēs sniegtos norādījumus un to izpildi. PVD pārstāves atbildēja uz jautājumiem, kas bija radušies apskates un diskusiju gaitā. Pasākums noslēdzās ar pozitīvām emocijām visiem, jo daudzi bija mainījuši agrāk dzirdēto viedokli, ka PVD ir “kaut kas briesmīgs un sarežģīts”. Pēc stāstītā un redzētā semināra dalībnieki saprata, ka bīties nav no kā un nosacījumi nav neizpildāmi. VUB pārstāvji cer, ka pasākums deva jaunajiem uzņēmējiem un mājražotājiem drosmi turpmāk bez bažām sadarboties ar PVD un izmantot to uzņēmumu izaugsmei.
Nākotnē VUB plāno līdzīgu sadarbību ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), lai sarīkotu paraugpārbaudi kādā uzņēmumā, kurā uzņēmēji varētu sīkāk iepazīt VID darbību un uzdot jautājumus.
SIA “Ābolis” produkcija
Kārļa Ulmaņa ģimenei pārceļoties 2015. gadā no Rīgas uz Bārbeles pagastu, SIA “Ābolis” sākta kā romantiska iecere iemainīt datordarbu pret produktu ražošanu. Patlaban uzņēmums izaudzis līdz sezonālai mājražošanai ar vienu darbavietu un piesaistījis investoru.
“Katru gadu kāpinām ražošanas apjomu, pērn sapildījām 2000 pasterizētas ābolu sulas pudeles,” stāsta Kārlis Ulmanis. “Ābolu sulu izspiežam pa šķirnēm, liekot kopā saldos, saldskābos, skābos un meža ābolus, lai iegūtu pilnīgu garšas buķeti. Ābolu šķirnes tiek kombinētas, lai sula garšotu arī bērniem. Sulu bagātinām ar dažādiem aromātiem – upeņu, banānu un piparmētru, bārbeles, Zemgalē audzētu čili, ingveru. Sulas ar asāku piedevu ir lieliski karstie dzērieni, lai stimulētu imūnsistēmu rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Sulu pildām stikla tarā, lai mazinātu vides piesārņojumu. Stiklu var izmantot vairākkārt, tāpēc par taras nodošanu piedāvājam klientiem atlaides. Šogad sortimentā ir arī ābolu etiķis, pulverāboli jeb kaltētas ābolu izspiedas un viltotā bišu maize – našķis no ābolu izspiedu pulvera, datelēm un rozīnēm.”
Vecumnieku novada uzņēmēju biedrībā patlaban ir 24 aktīvi biedri. VUB izveidota no uzņēmējdarbības atbalsta grupas, kas darbību sāka 2014. gada februārī. Atbalsta grupas mērķis bija sniegt atbalstu un padomu, dalīties pieredzē un iedrošināt jaunos uzņēmējus.
VUB mērķi:
- atbalstīt sociāli ekonomisko aktivitāti un uzņēmējdarbības vides attīstību Vecumnieku novadā;
- sekmēt Vecumnieku novada uzņēmēju interešu ievērošanu valsts un pašvaldību institūcijās;
- nodrošināt sadarbību starp Vecumnieku novada uzņēmējiem.
VUB ir atvērta jebkura uzņēmējdarbības veida un nozares pārstāvjiem, aptverot visus Vecumnieku novada pagastus.
Uzņēmējiem SIA “Ābolis” sarīkotais seminārs ar prasību izpildes skaidrojumu ir labākais piemērs pašu darbībai.
Kristaps Stallīts,
LLKC Bauskas nodaļas lauku attīstības konsultants, VUB biedrs
Foto: Alīna Žukauska, Vecumnieku novada domes projektu koordinatore