You are here
“Laukiem būt!” finālā – pārdomātas biznesa idejas
No sapņiem līdz hobija patiesai pārtapšanai biznesā – tik dažādas bijušas šī gada konkursā “Laukiem būt!” pusfinālā vētītās jauniešu idejas. Konkursa fināls notiks 4. martā, kad 18 biznesa ideju autori sacentīsies par iespēju saņemt naudas balvu savas idejas īstenošanai.
Uzņēmējdarbības konkursā lauku jauniešiem, ko jau desmito gadu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), bija pieteiktas 47 biznesa idejas šādās kategorijās – lauksaimniecība un pārstrāde (15), nelauksaimniecība/pakalpojumi (20), kā arī ražošana (12). Finālā no katras kategorijas piedalīsies sešas biznesa idejas. Pusfinālā iesniegtās idejas vērtēja 18 cilvēku žūrijas komisija, kuras sastāvā bija finanšu institūcijas ALTUM, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un LLKC speciālisti.
Linda Puriņa, LLKC Grāmatvedības nodaļas vadītāja: “Iesniegtās biznesa idejas tiešām ir reāli īstenojamas, par ko prieks. Jaunieši gan aizvien neparedz, ka ar šo biznesa ideju būtu jāspēj arī pelnīt, nodrošinot sev iztiku. Aicinātu šo pozīciju tomēr ierēķināt savās biznesa idejās, lai tās nebūtu tikai kā hobijs, bet arī – iztikas avots.”
Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Konkursam iesniegto darbu kvalitāte šogad tiešām ir krietni uzlabojusies. Par to noteikti vēlos pateikties mūsu konsultantiem visā Latvijā, kuri ar jauniešiem strādā līdz pieteikuma iesniegšanai konkursā un bieži vien arī pēc tam.”
Finālā iekļuvušās idejas:
I. Lauksaimniecība un pārstrāde:
Agnese Līva Gilnere no Nīgrandes ar daudzveidīgu rabarberu produkciju, Baiba Mežiņa ar ideju “Zāļu karotes” no Padures pagasta, Jānis Svilis no Augšlīgatnes ar čilī piparu produkciju, Karīna Bumbule no Alsungas pagasta ar sublimētiem/liofilizētiem produktiem, Māris Pafrats ar kaņepju pārstrādes produktiem no Valgundes pagasta, Zane Roķe un Jānis Miglinieks ar kombuču jeb fermentētas tējas produktu no Krustpils pagasta.
II. Nelauksaimniecība/pakalpojumi
Antra Oša no Barkavas ar ideju par fotostudijas pakalpojumiem, Elīna Tetere un Kristiāna Šņore no Sakas pagasta ar izzinoši radošām nodarbībām bērniem brīvā dabā, Inta Rubenkova no Kubuliem ar ideju par kafejnīcas izveidi, Juris Prauliņš un Zane Sudrabiņa-Prauliņa no Valles pagasta ar ideju par atpūtas namiņa izveidi, Katrīna Reča no Aglonas ar ideju par pārgājienu takas izveidi, nakšņošanu vigvamos Talsu novadā iecerējušas Madara Hella Šabaka un Tija Svikule.
III. Ražošana
Aiga Hincenberga no Skultes pagasta plāno ražot papīra ziepes, Egija Kliesmete no Gulbenes – bērnu apģērbus, Jurģis Juška no Barkavas pagasta – bērnu kāpslīšus un rotaļu mājiņas, Karlīna Rudzīte no Lubānas – keramikas traukus, Madara Miltoviča no Krapes pagasta – loka šaušanas ekipējumu, Valters Dreimanis no Bauskas – ķiploku un citu augu griezēju.
Vairāk par konkursa aktivitātēm: Facebook: @Laukiembut
Plašāka informācija: Zane Zirne, LLKC projekta "Laukiem būt!" vadītāja, zane.zirne@llkc.lv
Informāciju sagatavoja
ILze Rūtenberga-Bērziņa
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja