You are here
Idejas invazīvo sugu apkarošanai taps jau šonedēļ
Ideju maratonam kopumā bija pieteicies 21 interesents, bet savas idejas izstrādās sešas komandas. Maratonam pieteiktās sugas Ošlapu kļava, Krokainā roze, Kanādas zeltgalvīte, Puķu sprigane – ir augi, kurus daudzi cilvēki atpazīst tikai pēc attēliem.
Santa Rutkovska, DAP LIFE IP LatViaNature invazīvo augu sugu eksperte: “Lai uzveiktu invazīvās sugas, ir jārīkojas gudri. Tāpēc ir nepieciešamas zināšanas par šīm sugām, sadarbība un regulāri izskaušanas pasākumi.”
Maratonā kā mentori piedalīsies: Jānis Saulītis, DAP eksperts sugu un biotopu aizsardzībā, Santa Rutkovska, DAP invazīvo sugu eksperte, Edgars Dzelme, LLKC Bauskas biroja augkopības konsultants, Jūlija Vilcāne, SIA FieldSciecne agronome-konsultante, Ilze Andersone, LLKC Vides nodaļas augkopības konsultante, Dzintars Vaivods, LLKC finanšu direktors, Aiva Bojāre, Daugavpils Universitātes vaskulāro augu eksperte, Jānis Kažotnieks, LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs, Santa Pāvila, LLKC Ekonomikas nodaļas vadītāja, Solveiga Luguza, LBTU Meža un vides zinātņu fakultātes pasniedzēja.
Liene Valta, LLKC projektu vadītāja: “Arī mentori ir saredzējuši šī pasākuma nozīmīgumu, jēgu un bez atlīdzības veltīs savu laiku, līdz nakts tumsai atbalstot un konsultējot komandas, lai radītu dzīvotspējīgas, konkurējošas, bet galvenais – efektīvas metodes invazīvo sugu ierobežošanai. Savukārt jaunieši šajā tēmā saskatījuši ne vien aktualitāti, bet arī iespēju bakalaura darba izstrādei, jo ikdienā dažs labs mentors nemaz nebūtu tiem sasniedzams vai par to būtu jāmaksā.”
Labākās idejas autoru komandai paredzēta 500 EUR naudas balva. Maratona dalībniekiem balvas nodrošinās arī AS “Dobeles dzirnavnieks”, “Skrīveru saldumi”, “Jump Space”, “Masti Grill&Chill”, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.
Komandu ideju attīstībai pasākuma laikā aicinām sekot līdzi feisbukā: @LLKCOzolnieki
Papildus informācija: latvianature@llkc.lv
Projekts “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.