Jūs atrodaties šeit

Citi

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Aptauja par Eiropas lauku politiku: tavs viedoklis ir svarīgs!

Eiropas Komisija (EK) 2. februārī uzsākusi interneta aptauju visās ES dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā, par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP), aicinot sabiedrību novērtēt tās līdzšinējo darbību un iesniegt priekšlikumus KLP pēc 2020. gada. Aptaujas beigu datums – 2. maijs.

Tiešraidē varēs vērot konkursa “Sējējs 2016” laureātu apbalvošanu

 

Piektdien, 14. oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā, Jelgavas pilī notiks Zemkopības ministrijas (ZM) rīkotā Latvijas lauksaimnieku konkursa “Sējējs 2016” noslēguma pasākums, kurā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs svinīgi sveiks šā gada labākos lauksaimniekus. Konkursa laureātu godināšana sāksies pulksten 18.00 un to būs iespēja vērot tiešraidē konkursa “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv

LLKC meklē nomnieku zemei ar apbūves tiesībām

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs izsludina konkursu neapdzīvojamo ēku un zemes gabala Ozolniekos, Rīgas ielā 34 nomai ar apbūves tiesībām. Pretendents, kurš iesniegs saimnieciski izdevīgāko pieteikumu un tiks atzīts par uzvarētāju, iegūs nomas tiesības ne mazāk kā uz 10 gadiem ar iespējamu nomas tiesību pagarinājumu (bez izpirkuma tiesībām). Nomas objekts ir LLKC piederoša divstāvu ēka Rīgas ielā 34, 305,5 m2 platībā (ēka Nr. 1), ēka Nr. 2 142,2 m2 un zeme 2490 m2.

Vēl neizmantotās iespējas lauksaimniecībā

ALTUM valdes loceklis  Jēkabs Krieviņš par to, kā Attīstības finanšu institūcija ALTUM ar savu pieredzi un finansēm var nākt talkā Latvijas lauksaimniekiem:

– Pēdējos gados piedzīvoti  lauksaimniecībai sarežģīti apstākļi, kas ietekmē daudzu lauku saimnieku darbu.  Būt labi informētam ir vislabākā “stratēģija”, tāpēc vēlos pastāstīt par iespējamiem risinājumiem, ja nākas saskarties ar neražu un biznesa apgrozījuma kritumu. Daudzus jautājumus var atrisināt, taču svarīgi to darīt laikus, vēršoties pie sava finansētāja – vai tā būtu komercbanka, ALTUM vai kāds cits.

Aicina pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2019”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2019”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 26. reizi.

Aprēķini dzelzsbetona grīdas izmaksām

LLKC Inženiertehniskā nodaļa izstrādājusi interneta rīku, kas palīdzēs aprēķināt dzelzsbetona grīdu un plātņu ieklāšanai nepieciešamo materiālu apjomu. Aprēķins pieejams elektroniskā formātā, tas veidots ar mērķi, lai ātri varētu aprēķināt nepieciešamo betona un stiegrojuma apjomu konstrukcijas izveidei, kā arī provizoriskās konstrukcijas izmaksas.

Būsim stipri Latvijai!

Ar domām par stipru valsti un pārtikušiem cilvēkiem tajā. Ar vēlmi pēc apdzīvotiem laukiem, kas nodrošinātu visu Latviju ar spēcinošām pamatvērtībām, šogad svinam Latvijas simtgadi.

Kārlis Ulmanis reiz sacīja: “Lai mūsu valsts būtu stipra, mums katram pašam jābūt stipram.”

Mums tiešām katram pašam jābūt stipram savā darbā, zemnieku saimniecībā, fermā, uz lauka, bet galvenais – ģimenē!

Gatavojam piemājas dīķi ziemai

Lai izvairītos no zivju slāpšanas un ūdenstilpes aizaugšanas, gluži kā augļudārzs, arī piemājas dīķis, kurā mājo zivis, jāsagatavo ziemai, uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) zivsaimniecības eksperts Raivis Apsītis.

Gaidot ziemu, jāapļauj zāle, kas aug ūdenī gar dīķa krastu. Kad ūdenstilpe būs aizsalusi, varēs izraut arī vilkuvāles, ja tādas saaugušas.

Kooperācijai – stratēģiju un izglītību

Latvijā ar kooperatīvu dibināšu līdz šim veicies labi, bet kā kooperācijas sistēmu attīstīt tālāk, kā veicināt izpratni par tās lietderību un zemnieku uzticēšanos tiem? Šie bija galvenie jautājumi, kurus diskutēja starptautiskā konferencē “Tirgus spēka iegūšana – kooperatīvu dzīvotspēja”, kas ar Valsts Lauku tīkla atbalstu notika 25. oktobrī Jaunpilī.

Lapas