Jūs atrodaties šeit

Lauku attīstība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Iespēja pieteikties grantam piesārņojuma ietekmes samazināšanai uz apdraudētajiem ūdensobjektiem

Viens no veiksmīgas ūdensobjektu tīrības nodrošināšanas priekšnoteikumiem ir cieša sadarbība starp ūdens sateces baseina vietējiem iedzīvotājiem. Lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs  (LLKC) sadarbībā ar partneriem 30. aprīlī izsludina konkursa pirmo kārtu ideju atlasei LIFE GOODWATER IP projektā un aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas pieteikties mazo grantu programmai.

Sējējs 2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Garša, izvēle, vietējās pārtikas nākotne – sarunu festivāla LAMPA “Lauku teltī”

Cēsīs 5. un 6. jūlijā notiks jubilejas – 10. Sarunu festivāls LAMPA, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. Ikvienu gaidīs “Lauku telts”, kurā divu dienu garumā varēs saņemt atbildes ne vien uz dažādiem jautājumiem par vietējās pārtikas ceļu līdz ēdāju šķīvjiem, bet arī izprast atšķirības starp vietējo un ievesto produktu – to nogaršojot.

Noslēdzies konkursa “Šodien laukos 2024” pirmais posms!

Četru mēnešu garumā – no februāra līdz maijam – skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem aizrautīgi piedalījās konkursa “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), 1. posmā. Šī posma uzvarētājus atklājām  18. jūnijā LLKC mācību centrā “Lielozoli”, kur skolēni savus spēkus mēroja gan prāta spēlēs, gan veiklības uzdevumos ar sporta elementiem un meistarklasēs izzināja laukus, mežus un zivis!

No 25. jūnija atvērta pieteikšanās atbalsta programmai "Laukiem augt"!

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) ir ļoti svarīgi atbalstīt jaunos un esošos uzņēmējus laukos dažādos attīstības posmos, sākot no idejas rašanās, uzņēmuma dibināšanas un idejas īstenošanas, beidzot ar jau esošo saimniecību virzīšanu uz konkurētspēju un efektivitāti, kā arī atbalstu paaudžu nomaiņas gadījumos. Tāpēc LLKC uzsāk atbalsta pasākumu, piedāvājot mazajiem lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmējiem  kompleksu konsultāciju pakalpojumu atbilstoši saimniecības attīstības fāzei, attīstot to konkurētspēju, efektivitāti un ilgtermiņa uzņēmējdarbību. 

Jānis Grasbergs: mans laiks vēl ir priekšā

Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības, deputātu sadarbības grupas lauksaimniecības attīstībai vadītājs JĀNIS GRASBERGS neapšaubāmi ir viens no redzamākajiem lauksaimniekiem, kurš ne tikai strauji veidojis savu politisko karjeru, bet spējis politikā arī noturēties un pilnveidot savas prasmes. Šogad otro reizi kandidēja arī uz vietu Eiropas Parlamentā, tomēr netika ievēlēts. Jānis ir apņēmies turpināt darbu Saeimā un saka – mans laiks Eiropas Parlamentam ir vēl tikai priekšā.

Lapas