Jūs atrodaties šeit

Lauku attīstība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Sējējs 2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Konkursā “Laukiem būt!” – uzsvars pievienotās vērtības radīšanā

Ar 58 dalībnieku iesniegtiem 59 biznesa plāniem noslēgusies jauniešu pieteikšanās konkursam “Laukiem būt!”, ko jau devīto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Dalībai konkursā varēja pieteikties ikviens jaunietis, kurš pasākuma “Laukiem būt!” ietvaros pērn piedalījās piecu dienu mācību kursos.

Biznesa plāni iesniegti trijās kategorijās un to provizoriskais sadalījums, kas, izvērtējot biznesa plānus administratīvi, vēl var tikt mainīts, ir šāds:

Aicina pieteikties konkursam “Laukiem būt!”

Līdz 11. janvārim ikviens jaunietis, kurš absolvējis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotās mācības par uzņēmējdarbības uzsākšanu, aicināts pieteikt savu biznesa ideju konkursā “Laukiem būt!”, pretendējot arī uz naudas balvu idejas īstenošanai.

Konkursā pieteikumu var iesniegt ikviens šo mācību absolvents, kurš tās beidzis pēdējo trīs gadu laikā. Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās ar iedzīvotāju skaitu līdz 15 000. Piedāvātā ideja var būt jau ieviesta dzīvē vai vēl tikai izstrādes stadijā.

Konference “Kooperācija – ilgtermiņa saimniekošanai”

Šā gada 19. novembrī aicinām ikvienu piedalīties konferencē “Kooperācija – ilgtermiņa saimniekošanai”, kas norisināsies tiešsaistē no plkst. 11.00 vietnē www.laukutikls.lv un būs skatāma arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) facebook profilā.

Iznācis “Lauku Lapas” novembra numurs

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” novembra  numurs. Tajā plašs materiāls par Eiropas Zaļo kursu – diskusija ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītāju Gustavu Norkārkli un LLKC ekspertēm Santu Pāvilu un Silviju Dreijeri.

Piedāvājam interesantu mehanizācijas un vides eksperta Jāņa Kažotnieka komentāru – “Augsnes apstrāde. Vai esam gatavi pārmaiņām?”

Lapas