Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Iznācis žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurs

Žurnāla marta izdevumā lasiet interviju ar zemkopības ministru Didzi Šmitu, kurā viņš pauž viedokli gan par situāciju piena nozarē, gan par citu aktuālo problēmu risinājumiem. “Mums ir vajadzīga piena pārstrāde, kas spēj radīt vairāk tādu produktu, ko eksportēt ārpus Latvijas,” saka ministrs. Viņš arī norāda uz vajadzību veicināt Latvijā ražotas pārtikas patēriņu, ko var panākt, ieviešot skolā bezmaksas ēdināšanu, kur galdā tiek celti vietējie produkti.

Savdabīgi atgadījumi veterinārajā privātpraksē

Bērnībā spēlējām dakteros, gribējām būt šoferi, skolotāji, pārdevēji un pat kosmonauti, taču bērnu dienu sapņus tā pa īstam spēj piepildīt tikai retais. “Latvijas Lopkopja” 100. numurs ir iemesls atskatīties uz notikumiem, kuri norisinājušies pirms 30 gadiem, un padalīties ar piedzīvojumiem, kurus jums, cienījamie dzīvnieku īpašnieki, nevajadzētu atkārtot.

Lapas