Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā

Septembra numurā lasiet interviju ar kooperatīva “Piena ceļš” jauno padomes priekšsēdētāju Mārtiņu Neibergu. Līdz ar viņa ienākšanu kooperatīva vadībā sācies jauns pavērsiens visa Baltijas reģiona kooperācijas sistēmā, – augustā Igaunijas “E-piim” un Latvijas “Piena ceļš” nobalsoja par apvienošanos, lai kopīgi līdz 2021. gadam uzbūvētu jaunu pārstrādes rūpnīciju Igaunijā, Paidē, papildu jau abiem kooperatīviem esošajām 4 rūpnīcām. Intervijā – par to, kādas pārmaiņas gaidāmas, un par cerībām, kas saistītas ar jauna starpvalstu kooperatīva “SCE E-piim” veidošanu.

Prasme videi draudzīgi uzlabot zemes auglību

Ekonomiskās veicināšanas programma palīdz arī augšņu auglības uzlabošanai bioloģiskajās saimniecībās. “Prasme videi draudzīgi uzlabot zemes auglību ir mans kā bioloģiskā zemnieka lielākais ieguvums no piedalīšanās LLKC piedāvātājā programmā,” atzīst Pēteris Lapiņš, kurš Kuldīgas pusē audzē gaļas liellopus.

​Notiks lauka diena piena lopkopības saimniecībā!

LLKC sadarbībā ar piena lopkopības saimniecību SIA “Vienotnes”, Zemnieku saeimu un AREI aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu par slaucamo govju pirmās atnešanās vecuma ietekmi uz tālāko atražošanu piena lopkopības saimniecībā. Lauka diena notiks 27. septembrī divās daļās no plkst. 11.00-16.00.

Lapas