Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Piena ražošanas sistēmu un tehnoloģiju izvērtējums

Lai organizētu piena ražošanas saimniecību, jāizplāno vairāki svarīgi aspekti, kas var ietekmēt saimniekošanas efektivitāti, kopējās ražošanas izmaksas un saražotās un pārdotās produkcijas pašizmaksu. Izvēloties saimniekošanas tehnoloģijas, jāizvērtē to ietekme uz nepieciešamajām investīcijām saimniecībā, izmantošanas intensitāti un efektivitāti. 

Ražošanas sistēmu un tehnoloģiju aspekti 

Saimniecības tehnoloģijas var analizēt vairākos aspektos: 

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” novembra numurā

Novembra “Lavijas Lopkopis” izdevumā lasiet interviju ar Dienvidkurzemes bioloģiskās saimniecības “Rukši” saimnieku Pēru Vingi-Petersenu. Pēc tautības dāni, kurš ar savām prasmēm un neatlaidību 20 gadu laikā Latvijā izveidojis vienu no lielākajām gaļas liellopu saimniecībām, attīsta gaļas pārstrādi un šogad arī iegādājies  bioloģisko piena ganāmpulku. Pērs strādā ar bioloģiskām metodēm, jo uzskata – labi saimniekot var arī bez lauksaimniecības ķimikālijām.

Notiks demonstrējumu noslēguma seminārs piena lopkopības saimniecībās

LLKC sadarbībā ar AS “Agrofirma Tērvete”, biedrību ”Zemnieku saeima” un AREI aicina 24. novembrī apmeklēt demonstrējumu noslēguma semināru par “Nelimitētas jaunpiena izēdināšanas (at libidum) ietekmi uz teļu augšanu un attīstību” (8.lote).

Datums: 24.11. 2022.

Laiks: plkst. 09.30–15.00.

Seminārā būs iespēja iepazīties ar demonstrējumu gaitu un iegūtajiem rezultātiem. Sniegsim demonstrējumu ekonomisko izvērtējumu.

Notiks demonstrējumu noslēguma seminārs piena lopkopības saimniecībās

LLKC sadarbībā ar AS “Agrofirma Tērvete”, biedrību ”Zemnieku saeima” un AREI aicina 24. novembrī apmeklēt demonstrējumu noslēguma semināru par “Nelimitētas jaunpiena (at libidum) ietekmi uz teļu augšanu un attīstību” (8.lote).

Datums: 24.11. 2022.

Laiks: plkst. 09.30–15.00.

Seminārā būs iespēja iepazīties ar demonstrējumu gaitu un iegūtajiem rezultātiem. Sniegsim demonstrējumu ekonomisko izvērtējumu.

Pedagogi apgūst digitālās tehnoloģijas

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Malnavas koledžā 26. oktobrī noritēja profesionālās kompetences pilnveides seminārs lauksaimniecības izglītības iestāžu pedagogiem “Digitālās un modernās tehnoloģijas lauksaimniecībā, to izmantošanas iespējas, pielietojums”. Pasākumu organizēja LLKC sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Lauku atbalsta dienestu, Izglītības un zinātnes ministriju un lauksaimniecības izglītības iestādēm. Mērķis bija pilnveidot pedagogu zināšanas un prasmes moderno tehnoloģiju pielietošanā lauksaimniecībā.

Lapas