Jūs atrodaties šeit

Projekti

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Iespēja pieteikties grantam piesārņojuma ietekmes samazināšanai uz apdraudētajiem ūdensobjektiem

Viens no veiksmīgas ūdensobjektu tīrības nodrošināšanas priekšnoteikumiem ir cieša sadarbība starp ūdens sateces baseina vietējiem iedzīvotājiem. Lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs  (LLKC) sadarbībā ar partneriem 30. aprīlī izsludina konkursa pirmo kārtu ideju atlasei LIFE GOODWATER IP projektā un aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas pieteikties mazo grantu programmai.

Apmeklē mazo grantu projekta īstenošanas vietu Ādažos

Projekta LIFE GoodWater IP partneru delegācija 8. aprīlī devās uz Ādažiem, lai iepazītos ar paveikto mazo grantu projektā “Inovatīvas ūdens attīrīšanas metodes izmēģinājums piesārņojuma mazināšanai NAI”, kas noslēdzās 31. martā. Mazā granta projektu īstenoja SIA “P-Agro Minerals” sadarbībā ar partneriem – SIA “Ādažu ūdens” un biedrību “CLEANTECH LATVIA”.

Projekta LIFE CRAFT tiešsaistes konference 17.aprīlī - “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”

Lai iepazīstinātu ar projekta “LIFE CRAFT: Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā” rezultātiem par klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem, Latvijas Dabas fonds (LDF) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina interesentus uz konferenci “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”.

Tiešsaistes konference “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”

Kopš 2018. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) kopā ar partneriem – Vides risinājumu institūtu (VRI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Čehijas Zinātnes un sabiedrības centru (CCSS) īsteno projektu LIFE CRAFT. Projekts praktiski pārbauda un demonstrē trīs dažādas metodes – tiešo sēju jeb bezaršanu, bioogles iestrādi augsnē un kontrolēto drenāžu, kuras ļauj samazināt CO2 un citas SEG emisijas, iepazīstina ar tām lauksaimniekus un apkopo praktiskus ieteikumus šo metožu piemērošanai Latvijas apstākļos.

LLKC konsultanti apgūst jaunas zināšanas, lai palīdzētu lauksaimniekiem būt gataviem saimniekot klimatam draudzīgā veidā

Eiropa ir izvirzījusi misiju būt pasaulē vadošā cīņā pret klimata pārmaiņām, cenšoties līdz 2050. gadam kļūt par pirmo klimatneitrālo kontinentu. Šo vērienīgo centienu pamatā ir Eiropas zaļais kurss, kas nosaka skaidru mērķi: samazināt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas  par vismaz 55% līdz 2030. gadam salīdzinājumā ar 1990. gada līmeni.

Sākas projekts OrganicClimateNET - Bioloģiskā lauksaimniecība oglekļa neitrālai Eiropai

  • FiBl (www.fibl.org) ir OrganicClimateNET projekta vadošais partneris, kura mērķis ir veicināt klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos tām bioloģiskās lauksaimniecības sektorā, sniedzot līdzvērtīgus ieguvumus bioloģiskajai daudzveidībai, ūdenim, augsnei un gaisam.
  • Iniciatīvas mērķis ir izveidot 250 bioloģisko saimniecību izmēģinājuma tīklu 12 ES valstīs, lai pārbaudītu, uzlabotu un ieviestu zināšanas par klimata un oglekļa lauksaimniecības praksi.

Piedalies ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā”!

Lai rastu jaunas, neierastas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas invazīvo sugu ierobežošanas metodes, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā!”. Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP),  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu.

Piedalies ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā”!

Lai rastu jaunas, neierastas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas invazīvo sugu ierobežošanas metodes, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā "Ķeram svešos Latvijas dabā!" Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP),  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu.

Projektu konkursa „Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai” rezultāti

LIFE GOODWATER IP aktivitāšu ietvaros īstenots aktivitātes „C11 Mazās grantu shēmas izstrāde, lai atbalstītu vietējās iniciatīvas piesārņojuma ietekmes samazināšanai uz ūdensobjektiem” projektu konkurss „Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai”, kas tika uzsākts 2021. gada aprīlī un noslēdzās 2023. gada septembrī.

Lapas