You are here
Add new comment
Žurnāls – jūsu palīgs, domubiedrs un uzticams informācijas avots
Jau kopš novembra žurnālu “Latvijas Lopkopis” nākamajam gadam iespējams abonēt gan pasta nodaļās, gan “Latvijas Pasta” interneta mājaslapā: https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/.
Jau tagad saku lielu paldies lasītājiem, kuri mūsu izdevumu abonējuši uz pusgadu un gadu. Mēs, žurnāla veidotāji, esam saglabājuši iespēju abonentiem pie žurnāla tikt lētāk, ja to abonē uz ilgāku termiņu. Viena žurnāla cena ir 2,90 eiro, žurnāls pusgadam – 16,20 (ietaupījums 1,20 eiro), gadam – 32,40 eiro (ietaupījums 2,40 eiro). Mēs vienmēr priecāsimies par jūsu viedokli un gaidīsim idejas rakstiem, ko varat sūtīt uz e-pastu: lopkopislv@inbox.lv.
Paldies visiem, kuri zvanījuši, dalījušies pārdomās par saimniekošanu un nav lieguši ieteikumus publikācijām! Paldies arī lasītājiem, kuri laipni atsaukušies, kad mēs zvanām un vaicājam domas par konkrētā brīža aktualitātēm! Jūsu viedoklis mums ir nozīmīgs.
Paldies jums, lasītāji, par atbalstu, kas mums ir būtisks! Specializēta nozares žurnāla izdošana nav viegls darbs. Mums jārēķinās gan ar krīzēm, kas piemeklē lauksaimniekus, gan ar izmaiņām nozarē, kas liek pārdomāt uzsvarus, kas liekami žurnāla saturā. Pēc Zemkopības ministrijas ziņām, kopš 2010. gada piena saimniecību skaits Latvijā samazinās ar ātrumu 2000 saimniecību gadā, 97% no šīm saimniecībām ir mazās ar 1–5 govīm. Taču mazo saimniecību skaits joprojām ir liels – 83% no 20 473 saimniecību kopskaita. Gluži pretēja tendence redzama gaļas liellopu sektorā, – te saimniecību skaits audzis no dažiem simtiem pirms pieciem gadiem līdz 4391 šobrīd. Dzīvnieku skaits – 63 090, šogad vien bijis kāpums par 14%, lielā mērā “pateicoties” piena krīzei, kas liek domāt, lai dažādotu saimniekošanu. Tāpat audzis arī aitu ganāmpulku daudzums, sasniedzot 4054 saimniecības, kurās aitu skaits kopā ir lielāks par 100 tūkstošiem. Var teikt, ka gaļas lopu un aitu audzēšana Latvijā atgriežas, un šajās nozarēs strādājošajiem, tāpat kā piensaimniekiem, nepieciešamas zināšanas un informācija. Nenoliedzami, šajā ziņā palīgos var ņemt interneta resursus, taču, kā atzīst ne viens vien zinātājs, – svarīgi tomēr saprast, cik un vai kāda amerikāņa, vācieša vai angļa padoms ir derīgs Latvijas apstākļiem. Tādēļ mēs, “Latvijas Lopkopja” veidotāji, sadarbībā ar nozares speciālistiem turpināsim būt jums tas uzticamais informācijas avots, kas dos iespēju uzzināt, vērtēt un pieņemt labākos lēmumus, lai saimniekošana kļūtu veiksmīgāka.
Iveta Tomsone,
žurnāla “Latvijas Lopkopis” galvenā redaktore