Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pļaušanas serviss 2020

Pļaušanas serviss uz 11.06.2020.

Nu jau visā Latvijā ir sagatavota skābbarība no stiebrzālēm. Ja nu vēl kāds nav uzspējis, tad gan nekas kvalitatīvs tur vairs nevar sanākt. Šonedēļ veicām pēdējās analīzes lucernai un āboliņam, kuriem arī jau sāk kristies kvalitātes rādītāji. Zemgalē tika ņemts paraugs no šajā gadā 19.04.2020. sētās stiebrzāles Herkuless.

Starpkultūru salīdzinājums lauka dienā Saldus pusē

Augsnes auglības saglabāšana un uzlabošana ir ilgtspējīgas lauksaimniecības pamatā. Viens no veidiem, kā nodrošināt un piesaistīt augsnē esošās barības vielas, ir starpkultūru audzēšana. To ieviešana augu sekā gūst arvien lielāku popularitāti – ar tauriņziežu palīdzību iespējams dabiskā veidā piesaistīt slāpekli, tādējādi samazinot nepieciešamību izmantot rūpnieciski ražotus mēslošanas līdzekļus, ierobežot nezāļu izplatību, kā arī pamatkultūrai neradniecisku augu sējums pārtrauc kaitēkļu un slimību izplatību.

Iznācis “Lauku Lapas” novembra numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” novembra numurā nosaucam konkursa “Sējējs 2023” uzvarētājus visās nominācijās.

Augkopības sadaļā par šīssezonas rezultātiem demonstrējumos, ko LLKC ierīkojis kopā ar sadarbības partneriem: par ziemas kviešu šķirņu maisījumu izvērtējumu un augu barības vielu izmantošanas efektivitātes palielināšanu kviešos.

Dārzkopības rubrikā noslēdza stāstījumu par to, kādas idejas varam pārņemt no dārzkopjiem Zviedrijā.

Grāmatvedības sadaļā – par stingrāku kontroli būvdarbu līgumos, kontrolējot norēķinus ar apakšuzņēmējiem.

Ziemas kviešu šķirņu maisījumu ekoloģiskais un ekonomiskais izvērtējums

LLKC divos dažādos Latvijas novados 2022. gada septembrī ierīkoja demonstrējumu  “Ziemas kviešu šķirņu maisījumu ekoloģiskais un ekonomiskais novērtējums”. Demonstrējums tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Zemnieku federāciju un Agroresursu un ekonomikas institūtu, bet zinātniskais vadītājs ir lauksaimniecības zinātņu doktors Jānis Vigovskis.

Augu barības vielu izmantošanas efektivitātes palielināšana kviešos

LLKC 2022. gada rudenī uzsāka demonstrējumu “Augu barības vielu izmantošanas efektivitātes palielināšana ziemājos” divos dažādos Latvijas reģionos: Jelgavas novada Platones pagasta M. Katamadzes saimniecībā un Alūksnes novada Mālupes pagasta z/s “Kadiķi M. A.”

Demonstrējums ierīkots sadarbībā ar Latvijas Zemnieku federāciju un AREI. Mērķis: praktiski nodemonstrēt kompleksu mēslošanas līdzekļu lietošanas efektivitāti rudenī un pavasarī ziemāju sējumā, veicinot efektīvu augu barības vielu izmantošanos, tā samazinot līdzekļu lietošanu.

Lapas