Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

LLKC konsultē attālināti

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) informē, ka līdz ārkārtas situācijas atcelšanai Latvijā klientu konsultācijas grāmatvedībā un ekonomikā visos LLKC birojos tiek organizētas attālināti. Saziņai aicinām izmantot interneta resursus, tālruņa sakarus un/vai pasta pakalpojumus. Kontaktinformācija atrodama: http://new.llkc.lv/lv/biroji

Individuālās konsultācijas augkopībā un lopkopībā tiek veiktas, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, tajā skaitā par 2 metru distances ievērošanu starp personām.

Tālmācības kursi augu aizsardzības līdzekļu apliecības atjaunošanai

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs piedāvā apgūt tālmācībā zināšanu atjaunošanas apmācības programmas tēmas profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem (6 stundas).

Kam ir jāapgūst programma “Zināšanu atjaunošana profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem”?

Personas, kam ir jāpagarina profesionālā augu aizsardzības līdzekļu lietotāja apliecība pēc 5 gadu termiņa beigām.

Ko var apgūt šajā programmā?

Sēsim un stādīsim atbildīgi, ievērojot ārkārtas situāciju

Ko der ievērot, sagatavojoties pavasara darbu cēlienam, ņemot vērā situāciju saistībā ar “Covid 19” vīrusa izplatīšanos. Mēs esam maza valsts un tādēļ mums ir strikti jāizpilda  valdības noteiktie ierobežojumi. Katra nepakļaušanās vai “es būšu grudrāks par citiem” ir jānoliek malā pilnīgi noteikti.

Pavasara slieksnis – vai jau martā?

Šis gads ir pilns ar pārsteigumiem un ziemai raksturīgo laikapstākļu trūkums ir sajaucis prātus daudziem dārzkopjiem.  Vai laiks jau ir rīkoties, vai tomēr ir jāieklausās saprāta balsī?

Šoreiz meteoroloģiskais pavasaris ir iestājies agrāk nekā astronomiskais. Viss ir loģiski, jo ziema mums savus “zobiņus” ir parādījusi tikai fragmentāri un pavasaris ieņem savas pozīcijas ar jaunu spēku. Vai sniegs vēl patraucēs pavasara atnākšanu, noteikti, bet tas tikai uz īsu brīdi apstādinās pavasara ritējumu.

Iznākusi marta “Lauku Lapa”

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” marta   numurs. Tajā informācija par to, ka LLKC turpmāk sniegs konsultācijas un palīdzēs sagatavot pieteikumus aizdevuma saņemšanai attīstības finanšu institūcijā ALTUM.

Grāmatvedības un nodokļu rubrikā – būtiskākais gada ienākumu deklarācijas sagatavošanā par 2019. gadu.

Augu sadarbība augļu dārzā

Esam pieraduši pie augļu dārziem, kuros attiecīgos  kvartālos ir sastādītas atsevišķas augļu koku sugas. Kvartālu platība var svārstīties, bet tā nav mērāma daudzu hektāru platībā. Neskatoties uz augu dažādību starpkvartālu stādījumos, kopumā tomēr vienas sugas īpatsvars ir ļoti liels. Mērķis iegūt augstas ražas tiek sasniegts, taču tam līdzi nāk arī ēnas puse. Šādos augļu dārzos un arī ogulāju laukos ir milzīga barības bāze, lai vairotos dažādi kaitīgie organismi –  slimības un kaitēkļi.

Lapas