Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pļaušanas serviss 2020

Pļaušanas serviss uz 11.06.2020.

Nu jau visā Latvijā ir sagatavota skābbarība no stiebrzālēm. Ja nu vēl kāds nav uzspējis, tad gan nekas kvalitatīvs tur vairs nevar sanākt. Šonedēļ veicām pēdējās analīzes lucernai un āboliņam, kuriem arī jau sāk kristies kvalitātes rādītāji. Zemgalē tika ņemts paraugs no šajā gadā 19.04.2020. sētās stiebrzāles Herkuless.

Aizvadīta lauka diena par kvalitatīvas lopbarības sagatavošanu

LLKC Limbažu konsultāciju birojs sadarbībā ar Z. Blauu  un Ainažu pagasta z/s ”Punči” 2022. gadā ierīkoja demonstrējumu  “Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēšana tauriņziežu-stiebrzāļu zālājos”. Katru gadu lauka dienā klātesošie tiek ne vien  informēti par  demonstrējumā veiktajiem novērojumiem un iegūtajiem rezultātiem, bet arī apskatīta vēl kāda ganāmpulku īpašniekiem aktuāla tēma. Šogad tā bija veltīta nosacījumiem,  kas jāievēro, lai sagatavotu kvalitatīvu rupjo lopbarību.

Smiltsērkšķu nozare atdzīvojas

Trešo gadu pēc kārtas uzņēmuma SIA “NB pakalpojumi” smiltsērkšķu dārzā turpinājās darbs demonstrējumā par tēmu ” Mikroorganismu izmantošana augu barības elementu bilances nodrošināšanā bioloģisko smiltsērkšķu audzēšanā”. Kā ik gadu, interesenti tika pulcināti uz LLKC organizēto kārtējo lauka dienu, lai pārrunātu šo sezonu smiltsērkšķu nozarē un demonstrējuma ierīkošanā.

Iznācis “Lauku Lapas” septembra numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” septembra numurā atgādinām, ka vēl ir iespēja pieteikties “Novada Garšas” produktu kvalitātes konkursam.

Par nodokļiem – kas svarīgs zemnieku saimniecībām.

Plašs materiāls par biedrības “Lielupes partnerība” pieredzi iedzīvotāju iesaistē vietējās vides uzlabošanā.

Dārzkopības rubrikā – Polijas pieredze, izmantojot zinātnes atklājumus.

Labās pieredzes stāsti: par izcilām ģimenēm laukos – māsas Meleces Ilzenes pagastā un Apriķu dzimta Vadakstes pagastā.

Bioloģiskās daudzveidības atjaunošanas metodes ilggadīgajos zālājos

Nu jau rit trešais gads, kopš LLKC sadarbībā ar Latvijas Zemnieku federāciju, Daugavpils Universitāti un demonstrējuma zinātnisko vadītāju, Latvijas Dabas fonda zālāju biotopu eksperti Rūtu Sniedzi-Kretalovu Mācību un demonstrējumu centrā “Lielozoli” uzsāka demonstrējumu “Bioloģiskās daudzveidības atjaunošanas metodes ilggadīgajos zālājos” ar mērķi nodemonstrēt un izvērtēt bioloģiskās daudzveidības atjaunošanas metodes, botāniskā sastāva izmaiņas un veikt ekonomisko novērtējumu.

Polijas dārzkopībā viss notiek!

Polijā dārzkopība vienmēr ir bijusi cieņā un nepārspīlējot ir viena no spēcīgākajam un dzīvotspējīgākajām. Tai ir ievērojams vietējais tirgus, kas ir vismaz 22 reizes apjomīgāks kā mūsu, Latvijas, tirgus. Skiernevices Dārzkopības institūts jau izsenis ir pazīstams ar savām izpētes programmām un lielu pienesumu Polijas dārzkopībai. Tas ir galvenais mugurkauls, kas spēj ģenerēt Polijas dārzkopjiem daudzas būtiskas un vajadzīgas atziņas tālākai attīstībai.

Lapas