Jūs atrodaties šeit

Jauno makšķernieku nometne ar LLKC atbalstu

Zivsaimniecība
Jaunumi

Lai veicinātu izpratni par saudzīgu izturēšanos pret dabu un zivīm, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) zivsaimniecības eksperti šovasar atbalsta jauniešu makšķerēšanas nometnes.

Ar LLKC atbalstu biedrība ‘’Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola’’ šonedēļ atpūtas bāzē ‘’Gaujas Krāči’’ rīko jauniešu makšķerēšanas nometni. Makšķernieku skolas vadītājs Ojārs Beķeris šādas nometnes rīko jau piekto gadu pēc kārtas un atzīst, ka jauniešu interese ir liela, – dalībnieki ir ne tikai no Burtnieku novada, bet arī no vairākiem netālu esošajiem novadiem, piemēram, Alojas un pat Salacgrīvas. Nometnes laikā tās dalībnieki veic nobraucienu pa Gauju ar laivām, piedalās makšķerēšanas sacensībās pieredzējušu makšķernieku vadībā, iemēģinot spēkus pat trīscīņā, kā arī ir izmanto iespēju noklausīties lekcijas par bioloģisko daudzveidību dabā.

Šogad nometni apmeklē 25 jaunieši, no kuriem vairāk nekā puse piedalās jau atkārtoti vairākus gadus un ir ļoti gandarīti par šādu iespēju mācīties un iegūt zināšanas par apkārtējo vidi un makšķerēšanu.

Kā zināms, no 2017. gada LLKC ir Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes izplatītājs. Tādēļ šādu nometņu atbalsts ir lieliska iespēja tikties ar jauniešiem, veicinot viņu izpratni par licencētas makšķerēšanas nozīmību.

 

Foto: Raivo Ēriks Ivanovs

 

Informāciju sagatavoja

Miķelis Peisnieks

LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs

 

 

Foto Galerija: