Jūs atrodaties šeit

Saimniekiem talkā nāk Tehnikas izmaksu aprēķinu rīks

Ekonomika
Citi

Lai plānotu saimniecību izdevumus, iegādājoties dažādas tehnikas vienības, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Inženiertehniskā nodaļa piedāvā izmaksu aprēķiniem izmantot jaunu Tehnikas izmaksu aprēķinu rīku.

Tehnikas izmaksu aprēķina rīks paredzēts, lai noskaidrotu, cik patiesībā izmaksā tehnikas izmantošana saimniecībā. To iespējams pielietot, lai modelētu situāciju jaunas tehnikas iegādei, kā arī optimizētu jau esošās tehnikas izmantošanu.

Rīkā pieejamas informatīvas tabulas, kurās iespējams atrast gan remontu un tehnisko apkopju izmaksas, gan tehnikas degvielas patēriņu atkarībā no veicamā darba, gan arī darba ražīgumu, strādājot ar dažādām tehnikas vienībām. Lapā “Degvielas patēriņš” atradīsiet informāciju par degvielas patēriņa un darba ražīguma aprēķināšanu atkarībā no izmantotās tehnikas. Šī informācija varētu būt noderīga, lai aprēķinātu tabulās neuzskaitīto darbu degvielas patēriņa un darba ražīguma aprēķināšanai.

Atbilstoši vajadzībai rīka lietotājam iespējams izvēlēties vienu no trijām aprēķinu iespējām: “Pašgājējmašīnas”, “Iekārtas ar elektropiedziņu” vai “Lauksaimniecības agregāti un traktori”.

“Kad lietotājs aprēķina formas tukšajās ailītēs savadījis savu informāciju, programma veic aprēķinu un tiek iegūti gala rezultāti, kas izteikti gan kā darba stundas, gan kā viena hektāra apstrādes izmaksas. Papildus vizuālajā grafikā iespējams analizēt izmaksu struktūru, nosakot kritiskās pozīcijas, kuras tad darba gaitā iespējams optimizēt,” rīka ieguvumus skaidro Inženiertehniskās nodaļas speciālists Pēteris Zelčs.

Lai rīka izmantošana būtu pēc iespējas saprotamāka un ērtāka, pie katras aizpildāmās ailītes ir arī skaidrojošs komentārs, kas tajā rakstāms.

TEHNIKAS IZMAKSU APRĒĶINU RĪKS PIEEJAMS ŠEIT

Plašāka informācija: Pēteris Zelčs, e-pasts: peteris.zelcs@llkc.lv, tālrunis: 26365611

Informāciju sagatavoja:
Pēteris Zelčs
LLKC Inženiertehniskās nodaļas 
Lauksaimniecības/mehānikas inženieris