Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pļaušanas serviss 2020

Pļaušanas serviss uz 11.06.2020.

Nu jau visā Latvijā ir sagatavota skābbarība no stiebrzālēm. Ja nu vēl kāds nav uzspējis, tad gan nekas kvalitatīvs tur vairs nevar sanākt. Šonedēļ veicām pēdējās analīzes lucernai un āboliņam, kuriem arī jau sāk kristies kvalitātes rādītāji. Zemgalē tika ņemts paraugs no šajā gadā 19.04.2020. sētās stiebrzāles Herkuless.

Lauka dienā Preiļu novadā vērtē ziemas kviešu šķirņu maisījumu izmantošanu

LLKC Preiļu konsultāciju birojs sadarbībā ar z/s “Korsikova” Preiļu pagastā, Preiļu novadā jau otro gadu ierīko demonstrējumu „Ziemas kviešu šķirņu maisījumu ekoloģiskais un ekonomiskais novērtējums”. Demonstrējums tiek ierīkots sadarbībā ar Latvijas Zemnieku federāciju un Agroresursu un ekonomikas institūtu, zinātnisko vadītāju lauksaimniecības zinātņu doktoru Jāni Vigovski.  Arī SIA “Jaunkrasti SP” Jēkabpils novada Atašienes pagastā ir ierīkots tāds pats demonstrējums.

Iznācis “Lauku Lapas” jūlija numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūlija numurā informējam par LLKC radīto jauno atbalsta programmu lauku uzņēmējiem – “Laukiem augt” un atjaunoto elektroniskās lauku pārvaldības sistēmas “Mans Lauks” mājaslapu.

Plašs materiāls par LEADER pieeju kā vienu no instrumentiem novadu attīstībā, apkopojot vairākās LLKC rīkotajās diskusijās izskanējušos viedokļus par labbūtību lauku telpā.

Publicējam Valsts augu aizsardzības dienesta materiālu par augu aizsardzības līdzekļu drošu un pamatotu lietošanu.

Augu sabiedrības meža dārzos

Latvijā ir paaugstināta interese par meža dārziem, kas ir viena no agromežsaimniecības praksēm. Kādu laiku informācija par meža dārzu veidošanu nav aktualizēta, ir pienācis brīdis to mainīt. Šogad man izdevies pabūt vairākās ārvalstīs, kur tiek veidoti meža dārzi, izmantojot dažādas metodes, kā arī viesoties jau izveidotā meža dārzā.

Konsultanti pieredzes apmaiņā Dānijā mācās par augu aizsardzības līdzekļu ilgtspējīgu izmantošanu

Augkopības speciālisti no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra  un zinātnieki no LBTU Augu aizsardzības zinātniskā institūta “Agrihorts”   jūnija beigās piedalījās trīs dienu intensīvās mācībās Dānijā par tēmu “Augu aizsardzības līdzekļu ilgtspējīga izmantošana (piemēram, tēmas: diagnostikas metodes ātrai kaitīgo organismu identificēšanai, kaitīguma sliekšņi)”.

Lapas