Jūs atrodaties šeit

Jelgavas novads

Zaļenieku pagasts | Lauka diena par augu maiņas un meteoroloģisko apstākļu ietekmi uz ziemas kviešu slimībām

LLKC sadarbībā ar zemnieku saimniecību “Vilciņi-1” (Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads), Zemnieku Saeimu un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti  aicina apmeklēt lauka dienu „Laukaugiem kaitīgo organismu ierobežošana dažādos kultūraugos integrētajā augu aizsardzībā”.

Norises laiks un vieta: 21.06.2024. no pulksten 10.00 līdz 13.30, z/s “Vilciņi-1”, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads, GPS 56.467897066668655, 23.519546354528632

Z/S "Paitēni" | Lauka diena par augu barības vielu izmantošanas efektivitātes palielināšanu graudaugos

Lai novērtētu augu barības vielu izmantošanās efektivitāti graudaugos, LLKC sadarbībā ar Meraba Katamadzes saimniecību (Platones pagasts, Jelgavas novads), Latvijas Zemnieku federāciju un Agroresursu un ekonomikas institūtu aicina apmeklēt lauka dienu.

Norises laiks un vieta: 20.06.2024. no pulksten 10.45. līdz 13.30. ”Paitēni”, Platones pagasts, Jelgavas novads, GPS 56.519278, 23.702583

TIEŠSAISTĒ | Konference “Kā atrast vidusceļu starp e-rīkiem un cilvēku”

Lielai daļai uzņēmumu mūsdienās jāatrod līdzsvars starp dažādu e-risinājumu attīstību, to ieviešanas un uzturēšanas izmaksām un darbinieku motivēšanu. Lai uzzinātu, kas ir e-rēķins un e-adrese, kā arī būtisko darba devējiem, kas skar nodokļu piemērošanu, aicinām piedalīties konferencē “Kā atrast vidusceļu starp e-rīkiem un cilvēku,” ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference notiks tiešsaistē 06.12.2022 no pulksten 10.30 līdz 15.30 LLKC Facebook kontā, kā arī mājas lapā www.laukutikls.lv.

TIEŠSAISTĒ | Bioloģiskās lauksaimniecības konference “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”

Lai uzzinātu par Latvijas un Eiropas virzītājspēkiem bioloģiskās lauksaimniecības jomā, 8. decembrī aicinām piedalīties tiešsaistē biololoģiskās lauksaimniecības konferencē “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju (LBLA). Konference būs skatāma no pulksten 10.00 tiešsaistē www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā: /LLKCOzolnieki

Demonstrējumu noslēguma seminārs par laukaugu audzēšanu integrētā un bioloģiskā saimniecībā

LLKC sadarbībā ar saimniecībām reģionos, LZF, LBLA, AREI un LBTU aicina apmeklēt augkopības demonstrējumu noslēguma semināru “Laukaugu audzēšanas tehnoloģiskie risinājumi integrētā un bioloģiskā saimniekošanā”.

Norises laiks un vieta: 01.12.2022. plkst. 10.00 LLKC, Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku pagasts, Jelgavas novads.

Pieteikšanās: https://forms.gle/g6LFvphTj6Jjipdk6 

Informēs par nosacījumiem 2.kārtas mazā granta saņemšanai ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai

Lai informētu par iespējām pieteikt savu projektu un saņemt grantu ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai, kā arī mazinātu/novērstu piesārņojumu ūdensobjektos visā Latvijā, no  31.augusta, līdz 30.septembrim iedzīvotāji, uzņēmēji, lauksaimnieki, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas aicinātas pieteikties grantu konkursa „Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai” otrajai kārtai.  

Kopējais otrajā kārtā pieejamais grantu budžets ir 38 500 EUR un viena projekta apjoms ir no 800 līdz 8000 EUR. Atbalsta intensitāte - 100%.

Demonstrējumu seminārs par bioloģiskās saimniekošanas metodēm lopkopībā

LLKC sadarbībā ar SIA “Lāses AM” novietni “Kolumbi”, SIA “Ances”, Latvijas Aitu audzētāju asociāciju, Gaļas liellopu audzētāju biedrību un Agroresursu un ekonomikas institūtu aicina 16. jūnijā piedalīties demonstrējumu noslēguma seminārā par bioloģiskās saimniekošanas metodēm lopkopības saimniecībās.

Notiks demonstrējumu noslēguma seminārs piena lopkopības saimniecībās

LLKC sadarbībā ar z/s ”Spēkoņa”, SIA “Vienotnes”, SIA “Kalnāji”,  biedrību ”Zemnieku saima” un AREI aicina 9. jūnijā apmeklēt demonstrējumu noslēguma semināru par  govju pirmās atnešanās vecuma ietekmi uz dzīvnieku veselību, produktivitāti, pēcnācēju kvalitāti, sabalansētas ēdināšanas nozīmi piena sausnas palielināšanā piena lopkopības saimniecībā un paaugstināta somatisko šūnu skaita cēloņiem pienā un to novēršanas iespējām piena lopkopības saimniecībās.

Datums: 09.06. 2022.

Laiks: plkst. 10.00-14.00.

Jelgavas novads | Par krūmmelleņu slimību ierobežošanas iespējām un citiem audzēšanas riskiem

Demonstrējuma mērķis: salīdzināt augu aizsardzības shēmas nozīmīgāko lielogu dzērveņu un krūmmelleņu slimību ierobežošanā, izmantojot gan ķīmiskos, gan bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus, tādējādi samazinot audzēšanas riskus (ražas zudumus).
Tēma: Krūmmelleņu nozīmīgākās slimības un to ierobežošanas iespējas, citi audzēšanas riski un to ierobežošanas iespējas
Norises vieta: Līvbērzes pag., Jelgavas nov., SIA Arosa-R, “Kaigu purvā (koordinātas 56.709701, 23.606502) Pulcēšanās uzņēmuma ēkā.
Datums: 18.09.2020., plkst. 14:00 – 16:00

Lapas