Jūs atrodaties šeit

Iznākusi jūlija “Lauku Lapa”

Augkopība
Ekonomika
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Lopkopība
Mežsaimniecība
Pakalpojumi
Projekti
Tālākizglītība
Zivsaimniecība
Citi

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūlija numurs. Tajā tiek apkopoti Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju no  veiktās lauksaimnieku aptaujas par Eiropas Komisijas 1. jūnijā publiskotajiem regulu priekšlikumiem nākamajam ES plānošanas periodam. Līdz jūlija sākumam aptaujas anketu bija aizpildījuši vairāk nekā 700 dalībnieku, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus, kādus priekšlikumus aptaujas dalībnieki atbalsta, kādus noliedz, un kāds ir viņu viedoklis par vajadzībām lauksaimniecībā un laukos.

Informējam lauksaimniekus par iespējām izmantot profesionālas bezmaksas konsultācijas un to, ar kādiem rezultātiem šogad beigusies platību maksājumu pieteikumu iesniegšana.

Plašs stāstījums par Talsu novada lauksaimnieku pieredzes braucienu uz Itāliju, kurā darbojas Kalnu programma. Tās galvenie mērķi ir unikālo dabas vērtību un cilvēka potenciāla saglabāšana un augstas labklājības nodrošināšana.

LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības konsultante Anda Skadiņa sagatavojusi skaidrojošo materiālu par pašnodarbināto iemaksu aprēķināšanu 2018. gadā.

Par pozitīvo Merino aitu audzēšanas pieredzi Gulbenes novada “Upmaliešos” – raksts no LLKC žurnāla “Latvijas Lopkopis”.

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils iepazīstina ar sausseržiem, kas aizvien biežāk ienāk arī Latvijas dārzos. Arī “Jaunusēļos 2”, kur Daugavpils novada Naujenē Anna un Mihails Zeļaniki piecu gadu laikā izveidojuši īstu paraugsaimniecību.

Noderīgi padomi, kas jāievēro, ievācot meža veltes, – sadaļā “Čiekurs”.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” par ES lauksaimnieku iestāšanos pret budžeta samazinājumu, aitkopju problēmām u. c.

Tradicionāli tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” redaktore

PielikumsIzmērs
ll_07_2018_internetam.pdf2.24 MB