Jūs atrodaties šeit

Bioloģiskā augkopība

Viens no bioloģiskās lauksaimniecības pionieriem Alberts Hovards ir teicis: “Augsnes, augu, dzīvnieku un cilvēku veselība ir viena un nedalāma.” Tāpēc bioloģiskā lauksaimniecībā viss sākas ar rūpēm par augsnes veselību, kas tālāk nodrošina augu, dzīvnieku, cilvēku un planētas veselību.

Bioloģiski saimniekojot, uzturēt un vairot augsnes auglību nozīmē rūpēties, lai augsne ir “dzīva”, nodrošinot barības vielas mikroorganismiem, kas savukārt nodrošinās augiem barības vielas un aizsardzību no slimībām un kaitēkļiem. Augsnes barošana tiek nodrošināta ar kūtsmēsliem, dārza kompostu, bioloģiskajiem mēslojuma preparātiem, pelniem, iežu putekļiem, tauriņziežiem un zaļmēslojumu. Nekad neatstājot augsni “pliku” un lietojot starpkultūras, augsne tiek pasargāta no vēja un lietus erozijas, bet augsnes mikroorganismi ir vienmēr apgādāti ar barības vielām. Gudrs bioloģiskais zemnieks zina, ka slimība un kaitēkļu uzbrukumi ir tikai signāls, ka augam un augsnei kaut kas trūkst, un spēj attiecīgi reaģēt.

Bioloģiskajā lauksaimniecībā izvairās no monokultūrām, jo daudzveidīga augseka palīdz apkarot nezāļu un slimību izplatīšanos un kaitēkļu pavairošanos. Tāpat bioloģiskajā saimniecībā ir svarīgi veicināt bioloģisko daudzveidību, lai ekosistēmā būtu dabīgie ienaidnieki tiem, kas nodara postījumus kultūraugiem. Svarīgi ir arī lietot vietējiem klimata apstākļiem piemērotu un pret slimībām izturīgu sēklas materiālu.

Bioloģiskā saimniekošana ir zināšanu jomā intensīva saimniekošanas metode, tāpēc mēs piedāvājam bioloģiskās lauksaimniecības apmācības klātienē un tālākapmācībā un konsultācijas par bioloģisko saimniekošanu. Mūsu speciālisti palīdzēs gan uzsākt, gan pāriet uz bioloģisko saimniekošanu un sagatavot sertifikācijai iesniedzamos dokumentus, gan arī sniegs padomus par jūsu saimniecībai piemērotākajām ražošanas metodēm bioloģiskajā augkopībā un lopkopībā. Mēs jums varam palīdzēt arī bioloģisko produktu mārketingā un noieta tirgus atrašanā.

Speciālisti:

Anita Brosova, Madonas biroja augkopības konsultante, Tālr. 64807464, Mob. 22006859, e-pasts: anita.brosova@llkc.lv

Inese Magdalenoka, Preiļu biroja augkopības konsultante, Tālr. 65381264, Mob. 26329462, e-pasts: inese.magdelenoka@llkc.lv

Ingrīda Šteinberga, Gulbenes biroja augkopības konsultante, Mob. 29337806, e-pasts: ingrida.steinberga@llkc.lv

Māris Narvils, Vecākais speciālists dārzkopībā, Mob. 29609943, e-pasts: maris.narvils@llkc.lv

Lāsma Ozola, Augkopības konsultante, Tālr. 63020513, Mob. 27815545, e-pasts: lasma.ozola@llkc.lv