Jūs atrodaties šeit

Aicina pretendentus pieteikties konkursam „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013”

Augkopība
Ekonomika
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Lopkopība
Mežsaimniecība

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) izsludina konkursu „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” un aicina pieteikties saimniekus, kuri ikdienā praktizē atbildīgu lauksaimniecības produkcijas ražošanu, kas ir saskaņā ne vien ar ekonomiskajām, bet arī vides interesēm.

Konkurss ir starptautisks un tiek rīkots visās Baltijas jūras reģiona valstīs. Konkursa mērķis ir izcelt labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicināt zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī sniegt pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus, lai sekmētu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatību.

Konkursa gaitā katrā no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvirza finālistu, kurš pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10 000 eiro un titulu „GADA labākais lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”.

Konkurss pirmo reizi tika rīkots 2009. gadā. Pasaules Dabas Fonds kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru ir izdevis informatīvo materiālu „Labākie videi draudzīgas lauksaimniecības piemēri”, kurā apkopota informācija par 2009., 2010. un 2011. gada konkursa finālistu paveikto. Ikviens var iepazīties ar materiālu, lejupielādējot to Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv, vai jebkurā no 26 LLKC konsultāciju birojiem visā Latvijā.

Konkursa nolikumu un pieteikuma anketu iespējams lejupielādēt mājas lapā www.pdf.lv un www.llkc.lv. Aizpildīta pieteikuma anketa jānosūta Pasaules Dabas Fondam līdz š.g. 30.aprīlim.

Baltijas jūra ir viena no visapdraudētākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija, jeb aizaugšana, ko ievērojami pastiprina barības vielu noplūde no lauksaimniecībā izmatotajām zemēm, tiek uzskatīta par jūras nozīmīgāko vides problēmu.

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa

Pievienot komentāru