Jūs atrodaties šeit

Iznākusi maija “Lauku Lapa”

Augkopība
Ekonomika
Grāmatvedība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija numurs. Tajā aktuālā informācija par izmaiņām LLKC darbā Covid-19 krīzes laikā, skaidrojums par dīkstāves palīdzības pabalsta aprēķināšanu, kā arī par finanšu institūcijas ALTUM pieejamo aizdevumu mazajiem uzņēmumiem laukos.

Veiksmīgas un iedvesmojošas saimniekošanas pieredzes stāsti no novadiem: par Saldus novada saimniecību “Ziķi”, kur saimnieko trīs paaudzes, un Viļāna novada “Žikariem”, kur izveidota spēcīga graudkopības saimniecība. Kā arī biškopja Reiņa Rozenberga ideja, kā izmantot bišu tranu cirmeņus pārtikā, no Limbažu pagasta “Lejas-Sinčiem”.

VLT Sekretariāta eksperte Liene Feldmane turpina materiālu sēriju par kooperāciju, šoreiz – kas ir “gumijas zīmoga” padome.

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils stāsta par siltuma nodrošināšanu siltumnīcās. Publicēts arī pētījums par ziemas kviešu slimību izplatību izmēģinājumu laukos Zemgalē.

Sadaļā “Čiekurs” – par atbalsta iespējām meža īpašniekiem un lūgums apsekot egļu audzes.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” informācija par Eiropas komisijas pieņemtajiem krīzes pasākumiem un ievedmuitas ieviešanu kukurūzai.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Lauku Lapa Nr. 5 (182)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore