Jūs atrodaties šeit

Iznākusi septembra “Lauku Lapa”

Augkopība
Ekonomika
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” septembra   numurs. Tajā svarīga informācija par to, ka šoruden paplašinās  ES un valsts apmaksātu konsultāciju sniegšanas iespējas  lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Informējam, ka, sazinoties ar saviem LLKC reģionālajiem lopkopības konsultantiem, gaļas un piena lopkopības saimniecības var piedalīties skābbarības sagatavošanas konkursā.

Plašs apskats par to, ka ES Kopējā lauksaimniecības politikā 2021.-2027. gadam vēl daudz neskaidrību, bet nākamais būs pārejas gads, kurā dalībvalstis varēs tērēt jaunā perioda finansējumu pēc pašreizējiem noteikumiem.

Atgādinām, ka vēl visu septembri iespējams piedalīties LLKC organizētajā Latvijas kulinārās apceļošanas akcijā “Atklāj Novada Garšu!”

Iedvesmojoši pieredzes stāsti no novadiem: par mājražotāju un amatnieku tirgu Alsungā; Ivetas Markovas saimniecību “Luternieki” Valkas pagastā; “Mazsāliju” saimnieces Gunitas Štorhas paveikto Snēpeles pagastā.

LLKC vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils stāsta par Latvijas tradicionālo dārza kultūru – rabarberiem, kas tagad piedzīvu jaunu renesansi.

Sadaļā “Čiekurs” par to, ka var sākt zāģēt nokaltušus un mizgraužu bojātus kokus.

Informācija arī par to, ka lauksaimnieku vidū pieaug interese par ALTUM aizdevumiem, un kā tos saņemt.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Lauku Lapa Nr. 9 (186)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore