Jūs atrodaties šeit

Iznācis “Lauku Lapas” augusta numurs

Augkopība
Grāmatvedība
Mežsaimniecība
Dārzkopība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” augusta  numurs.  Informējam par to, kā notiks dialogs par lauku un pārtikas sistēmu nākotni, diskusiju Latvijā sākot rīt – 11. augustā, lai ar tās secinājumiem Valsts prezidents Egils Levits varētu dalīties kopējā ANO Pārtikas samitā.

Plašs materiāls par to, kā darbojas LLKC izveidotais mentoru tīkls, kas palīdz dalīties ar pieredzējušu uzņēmēju pieredzi, to nododot jaunajiem, kā arī uzaicinājums piedalīties šajā tīklā citiem lauku uzņēmējiem. Pasākums tiešsaistē paredzēts 26. augustā.

Grāmatvedības sadaļā informācija no Valsts ieņēmumu dienesta par to, ka, lai nodrošinātu sabiedrības tiesības uz informāciju par būtiskākajiem juridisko personu nodokļu un muitas jomas normatīvo aktu pārkāpumiem un veicinātu nodokļu maksātāju godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu (nodevu) saistību izpildi, VID publiskos informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID pieņemtajiem lēmumiem.

LLKC vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils raksta par ūdens resursu nodrošināšanas metodēm, lai cīnītos ar sausumu dārzā.

Informācija arī par to, kā LLKC konsultanti var palīdzēt mazajām lauku saimniecībām, sagatavojot projektu pieteikumus atbalsta saņemšanai.

Labās pieredzes stāsti šomēnes: par bitenieci Guntu Somi Višķu pagastā, Ievas Galiņas bioloģisko liellopu fermu Madonas novadā, Ingūnas Raudas “Papardes dziedinošo pirti” Ludzas novadā un Anitas Hanzenas “Salaspils mellenēm”.

Sadaļā “Čiekurs” – par projektu, kurš palīdzēs konstatēt invazīvās augu sugas Latvijas mežos.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” – par apstiprināto jauno ES Meža stratēģiju un to, ka godīgu tirdzniecības praksi ar lauksaimniecības produktiem nav īstenojušas 12 ES dalībvalstis, bet Latvija ir pozitīvo piemēru skaitā.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

LAUKU LAPA NR. 8 (197)

Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore