Jūs atrodaties šeit

Iznākusi decembra “Lauku Lapa”

Augkopība
Grāmatvedība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” decembra numurs. Tajā Latvijas Republikas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, atskatoties uz kopīgi aizvadītu darba gadu, uzrunā “Lauku Lapas” lasītājus un saka paldies visiem lauku saimniekiem par sadarbību un izturību.

VLT Sekretariāta lauku attīstības eksperte Liene Feldmane turpina materiālu sēriju par kooperāciju, pastāstot, cik daudzveidīgi pasaulē ir kooperatīvu veidi.

Izdevumā ziņojam, ka kultūraugu mēslošanas plānu kopsavilkumu iesniegšanas termiņš tehnisku iemeslu dēļ pagarināts līdz 20. decembrim.

Grāmatvedības un finanšu rubrikā – par neapliekamo minimumu 2020. gadam, pienākumu reģistrēt degvielas tvertnes un muitojamo trešo valstu sūtījumu noformēšanu elektroniski.

LLKC speciālists dārzkopībā Māris Narvils apskata aizvadīto augu veģetācijas periodu, prognozējot, kā varētu noritēt augu pārziemošana.

LLKC konsultanti no Centra un nodaļām apkopo šogad aizvadīto demonstrējumu rezultātus: par mēslošanas līdzekļu lietošanu ziemas kviešos un graudaugu audzēšanas pieredzi dažādās augsnes apstrādes tehnoloģijās.

Iepriecina veiksmīgas saimniekošanas pieredze no novadiem: iedvesmojošu stāstu sagatavojis LLKC Liepājas nodaļas vadītājs Aleksejs Kačanovs par Zanes Gustas uzņēmumu “LavenderVilla” un konsultante Arita Boka no Balvu biroja par jaunās uzņēmējas Jeļenas Golovnevas veiksmi, sākot darboties ar mākslīgo ziedu veidošanu pasākumu dekorēšanai. Lai izdodas!

Sadaļā “Čiekurs” pieredze no Itālijas par papeļu audzēšanu kā lauksaimniecības kultūru.

Kā vienmēr, svarīgākās ES ziņas no “Briseles gaiteņiem” un publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Lauku Lapa Nr.12 (177)

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” red