Jūs atrodaties šeit

No šodienas var pieteikties meikatonam “AgriTech 2023”

Lauku attīstība

Lai veicinātu inovācijas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, arī šogad Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) aicina piedalīties meikatonā “AgriTech 2023”, lai 48 stundu laikā radītu jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām un inovācijām balstītus ideju praktiskos risinājumus.

Pieteikties meikatonam var no 6. marta līdz 6. aprīlim mājaslapā www.meikatons.lv. Dalībniekus, kurus uzņems meikatonā, par to individuāli informēs līdz 8. aprīlim.

Paredzēts, ka klātienē meikatons notiks no 28. aprīļa līdz 30. aprīlim, LBTU telpās, Jelgavā.

Pieteikties iespējams vairākos veidos – ar vai bez savas risināmās idejas, individuāli vai komandā, kā arī var pieteikt tikai ideju, dodot iespēju kādai dalībnieku komandai to risināt meikatona laikā. Vienā komandā  šī pasākuma ietvaros var būt no 2 līdz 6 cilvēkiem. Šogad meikatonam var pieteikt idejas četrās visaptverošās tēmās – lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zivsaimniecībā, kā arī – pārtikā.

Pasākumam pieteikties aicināti lauksaimnieki, zivsaimnieki, mežsaimnieki, cita veida uzņēmēji, zinātnieki, inženieri, programmētāji, mārketinga speciālisti, studenti, biznesa un finanšu speciālisti, pašvaldību pārstāvji – ikviens, kas meklē jaunus risinājumus dzīvotspējīgām idejām.

Meikatona norises vieta – LBTU – nav izvēlēta nejauši. Šādā veidā komandām tiek dota iespēja drošā vidē, sadarbojoties ar zinošiem mentoriem un izmantojot LBTU tehnisko aprīkojumu, rast praktisku risinājumu sen iecerētu, bet vēl nerealizētu ideju īstenošanā. Kas nav mazsvarīgi – par labākajiem risinājumiem paredzētas arī naudas balvas un specbalvas no LLKC un pasākuma atbalstītājiem.

Atgādināsim, ka jau pirmā meikatona dalībnieki pērn uzrādīja visai labus rezultātus: 1. vietu ieguva FARMORE komanda ar ideju par iekārtu ravēšanai, stādīšanai un ražas novākšanai – tā jau ir pieejama iegādei. 2. vietu ieguva ideja par zirgu kūtsmēslu granulēšanu apkurei un mēslojumam. Savukārt 3. vietu ieņēma ideja par tiešsaistes platformas/noliktavas izveidi bioloģisko produktu ražotājiem.

Plašāka informācija: Aiva Saulīte-Liniņa, VKLPT projektu vadītāja: aiva.saulīte@llkc.lv, tālr. 26592103.

Mājaslapa: www.meikatons.lv.

Sociālie tīkli: Facebook un Instagram 

Meikatons “AgriTech 2023”notiek Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla (VKLPT) aktivitāšu ietvaros.

 

Foto Galerija: