Jūs atrodaties šeit

Makšķerēšanas kartes pērk apzinīgi

Zivsaimniecība

Pirmajā gadā (2017.), kopš Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pārņēmis Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu, pārdoti teju 96 000 karšu un izveidots stabils tirdzniecības tīkls ar vairāk nekā 1300 kartes iegādes vietām visā Latvijā.

Visvairāk pirkta gada karte  – 50 692, kā arī 3 mēnešu karte  – 33 675. Iespēju gada karti iegādāties internetā izmantojuši 5290, savukārt 3 mēnešu karti – 6294 makšķerēt gribētāji.

Miķelis Peisnieks, LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs: “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes lielākie izplatītāji ir veikalu tīkls Maxima, Narvessen, Latvijas Pasts, kā arī teju ikviens makšķerēšanas piederumu veikals visā Latvijā. Interesanti, ka degvielas uzpildes stacijās, kur karti var iegādāties arī nakts stundās, to nereti izmanto lietuvieši un igauņi, kuri vēlas makšķerēt Latvijas ūdenstilpēs. Liels skaits ārvalstu makšķernieku fiksēts arī interneta vietnē www.makskeresanaskarte.lv, kur iespējams iegādāties elektronisko karti.”

Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta sniegtā informācija liecina, ka iepriekšējais karšu izplatītājs SIA Leard 2015. gadā pārdevis 97 000, bet 2016. gadā – 95 000 Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu. 2017. gadā, kad karšu izplatīšanu pārņēma LLKC, pārdota 95 951 karte.

LLKC saņēmis arī ierosinājumus no tirdzniecības vietām un makšķerniekiem par nepieciešamību nodrošināt vienas vai trīs dienu kartes, līdzīgi kā tas ir Igaunijā. Tādēļ šogad LLKC ar atbilstošu priekšlikumu vērsīsies Zivju fondā un Zemkopības ministrijā, lai jau tuvākajā nākotnē šādas kartes varētu ieviest arī Latvijā.

Uzsākot Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu, LLKC apņēmās sadarboties ar makšķerēšanas biedrībām, rīkojot bērnu un jauniešu nometnes, kā arī atbalstot makšķerēšanas sacensības. Kopumā pērn notikušas divas nometnes skolu jauniešiem, kā arī atbalstītas trīs sacensības, veicinot sabiedrības izpratni par Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem. LLKC arī iesaistījies projektā “Atlaid mammu”, kura galvenais mērķis ir panākt lielāku sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu zivju resursu izmantošanu.

 

Plašāka informācija: Miķelis Peisnieks, tālr. 29460886

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja