Jūs atrodaties šeit

Sveiks Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” laureātus

Zivsaimniecība

Piektdien, 2. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ādažos svinīgā ceremonijā apbalvos Zemkopības ministrijas (ZM) Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus.

Šogad balvai bija izvirzīti 15 pretendenti, kurus vērtēja piecās nominācijās. Laureātu titulus un veicināšanas balvas saņems konkursa dalībnieki nominācijās “Gada zvejas uzņēmums”, “Gada akvakultūras uzņēmums”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, kā arī nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē”. Arī šogad vienam labākajam tiks pasniegta balva īpašajā nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”.

“Šī gada konkursa apbalvošanas pasākums ir ļoti tuvu Latvijas simtgades jubilejas datumam. Rodas simboliska saikne, kas parāda, ka zivsaimniecības nozare un tās cilvēki ir daļa no Latvijas. Viņi ir tie, kas rada un veido Latvijas tēlu attiecīgajā darbības jomā. Pēc viņu veikuma varam redzēt, uz ko esam spējīgi zvejniecībā, zivju apstrādē un akvakultūrā. Cieņa, prieks un lepnums par visiem balvas saņēmējiem, tai skaitā īpaša pateicība par lielo konkurenci nominācijā par ieguldījumu zivsaimniecības popularizēšanā. Šīs nominācijas pretendenti cenšas uzturēt ar zivsaimniecību un ilgtspējīgu zivju resursu izmantošanu saistītās tradīcijas un gaisotni dažādos Latvijas reģionos. Tas dod pārliecību par nozares dzīvotspēju un nākotni,” par konkursa norisi stāsta balvas pretendentu vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs, ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš.

Tāpat šogad pasniegs balvu “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”. Šo balvu saņems persona, kura ilgtermiņā devusi izcilu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā un ieguvusi vērtēšanas komisijas balsu vairākumu.

Visu konkursa dalībnieku godināšana norisināsies Ādažu Kultūras centrā, Ādažos, Gaujas ielā 33 no pulksten 18.00.

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā, un šogad tā tiek rīkota ceturto gadu. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Straujupe

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālrunis: 67027622

viktorija.straujupe@zm.gov.lv