Jūs atrodaties šeit

Konkursā “Laukiem būt!” jauns ideju rekords – 68

Lauku attīstība

 Ar rekordlielu biznesa ideju skaitu – 68 – noslēgusies jauniešu pieteikšanās dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau astoto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Šogad pirmo reizi konkursa vēsturē viens no dalībniekiem iesniedzis pat trīs biznesa plānus, piedāvājot programmējamas vadības iekārtas ar automātiku dažādu iekārtu kontrolei, inženiera pakalpojumus sarežģītu iekārtu remontam un eksotisku sēņu audzēšanu.

Visvairāk jauniešu startē no Krustpils novada (5), Jelgavas un Preiļu novadiem (4). Idejām bagātākais dalībnieks, kurš iesniedzis trīs biznesa plānus, pārstāv Gulbenes novadu. Vislielākā aktivitāte reģionos ir no jauniešiem Vidzemē – 19 jaunieši un 19 biznesa plāni, kā arī un Latgalē  – 17 jaunieši un 19 biznesa plāni.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Jaunie uzņēmēji seko līdzi sabiedrības interesēm, piedāvājot videi draudzīgu uzņēmējdarbību un arī sabiedrībā iecienītus “trendus” – dažādas meistarklases, neparastas naktsmītnes lauku tūrismā – glempingu uz salas, siltumnīcas tipa viesu namu.”

Iesniegtās biznesa idejas sadalītas 4 kategorijās :

  1. Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē – 13 biznesa plāni;
  2. Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (pakalpojumu sniegšana) – 28 biznesa plāni;
  3. Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (ražošana) – 22 biznesa plāni;
  4. Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana – 5 biznesa plāni.

Darbu izvērtēšana notiks līdz februāra beigām, kad uz mācībām aicinās jauniešus, kuru idejas atbilst konkursa kritērijiem un ir dzīvotspējīgas. Konkursa pusfināls un fināls notiks marta sākumā. Pusfinālā startēs visi jaunieši, savukārt uz finālu tiks izvirzīti 16 labākie, kuri cīnīsies par kopējo balvu fondu 20 000 eiro.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās mācību procesā un arī konkursa žūrijā.

 

Plašāka informācija: Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, mobilais tālrunis: 27811676.

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja