Jūs atrodaties šeit

Konkurss “Laukiem būt!” ir klāt

Lauku attīstība

Līdz 17. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kurš piedalījies LLKC rīkotajās mācībās, aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau astoto gadu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts Lauku tīkls.

Konkurss ir turpinājums mācību ciklam, kas nupat noslēdzās 26 LLKC birojos visā Latvijā. Mācību laikā vairāk nekā 200 jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus.

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Konkursā piedalīties var visi mācības beigušie jaunieši, kuri mācību laikā izstrādājuši biznesa plānu un saņēmuši sertifikātu. Šogad darbu vērtēšanā, konkursa pusfināla un fināla norisē ir nelielas izmaiņas. Lai kvalitatīvāk sagatavotu savas idejas prezentāciju, jau decembrī interesenti varēja piedalīties papildu mācībās par pārdošanu. Savukārt nākamās mācības – “Sagatavošanas skola” – visiem konkursantiem kopā plānotas janvāra beigās.”

Pats konkurss ierasti notiks divās kārtās marta sākumā. 1. un 2. kārta notiks uzreiz viena pēc otras. Pirmajā kārtā jeb pusfinālā dalībnieki prezentēs un žūrija vērtēs visus konkursā iesniegtos biznesa plānus un prezentācijas. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu jeb finālu izraudzīsies 16 finālistus, pa četriem katrā kategorijā. Fināla idejas žūrija vērtēs vairs tikai pēc dalībnieka prezentācijas. Kopējais konkursa balvu fonds ir 20 000 eiro.

Atgādinām, ka konkursā apbalvo 4 labākās biznesa idejas katrā no 4 konkursa kategorijām:

Uzņēmējdarbības ideja LAUKSAIMNIECĪBAS NOZARĒ;

Uzņēmējdarbības ideja NELAUKSAIMNIECĪBAS NOZARĒ (t.sk. zivsaimniecība): Ražošana; Pakalpojumu sniegšana;

Lauksaimniecības produkcijas PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS RADĪŠANA (t. sk. mājražošana).

 

Interesenti savus biznesa plānus līdz 2020. gada 17. janvārim aicināti iesūtīt elektroniski uz e-pastu: laukiembut@llkc.lv. Ar detalizētākiem konkursa nosacījumiem var iepazīties nolikumā, kas pieejams ŠEIT vai sazinoties ar savu reģionālo LLKC konsultantu.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

Plašāka informācija: Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja, e-pasts: elina.ozola@llkc.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja