Jūs atrodaties šeit

LLKC nedēļas nogalē aicina – Nogaršo Latviju Pierīgā!

Lauku attīstība

 

Jau izsenis Pierīga, jo īpaši Sigulda, izcēlusies ar sava tūrisma, dinamiskas un vienlaikus mierpilnas dzīves piedāvājumu katram, kurš turp dodas. Nu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajā “Novada Garšas” pasākumā “Nogaršo Latviju Pierīgā” pienācis laiks iepazīt arī šī reģiona garšu piedāvājumu. 

Divas dienas – 31. maijā no plkst. 16.00 un 1. jūnijā no plkst. 10.00 rītā līdz teju pusnaktij  –  ikviens aicināts uz Siguldas svētku laukumu, kur pilsētas svētku ietvaros LLKC piedāvās atklāt un iemīlēt katram savu, unikālu Pierīgas garšu.

Ja pirmā “Novada Garšas” pasākuma tēma Valmierā bija gaļa un tās produkti, tad Siguldā godā celsim augu valsts labumus. Veselīgums un zaļa domāšana šajā pasākumā būs izcelti visvairāk. Lipsku ģimene no daudzu iemīļotā zīmola “Absolūts ēd”, kas atrodas Krimuldas novadā, vadīs meistarklasi ceturtklasniekiem sviestmaižu gatavošanā, izmantojot augu pulverus. Savukārt zīmola “Rūtas grozs” saimniece Ligija Zariņa no Siguldas  ikvienu iemācīs pagatavot vitaminizētu un gardu zaļo kokteili.

Jaunas prasmes apgūs arī Siguldas basketbola komandas dalībnieki, piedaloties “Jauno pavāru skolā” un gatavojot veselīgas uzkodas no novada ražotāju produktiem.

Savukārt konkursa “Mīlētākās pilsētas pusdienas ģimenei” ietvaros triju smalku restorānu – “Fazenda”, “Kungu Rija” un “Ferma” –  šefpavāri no mājražotāju produktiem gatavos vienkāršus ēdienus. Galvenais nosacījums – lai tos var pagatavot ikviens un ir zināma to pašizmaksa.

Sestdien svētku apmeklētāji aicināti degustēt Pierīgas ražotāju produktus un ar īpašiem žetoniem balsot par sev tīkamāko konkursā “Tautas garša”. Visvairāk žetonu sakrājušie dalībnieki nopelnīs brīvbiļeti uz “Novada Garšas” divu dienu noslēguma festivālu jaunajā Hanzas peronā Rīgā septembra beigās.

 

Atgādinām, ka kopumā LLKC šovasar rīko piecus tematiskus “Novada Garšas” pasākumus visā Latvijā. Nākamie pasākumi plānoti:

29.06. Zivju pietura pie Nabas ezera – Makšķerēšanas festivāla ietvaros Padures pagastā, Kuldīgas novadā (Kurzeme);

06.07. Maizes pietura Ribbes dzirnavu 150 gadu svinību ietvaros Ceraukstē, Bauskas novadā (Zemgale);

20.07. Piena pietura Krāslavas pilsētas svētku ietvaros (Latgale);

27.09.- 28.09. Visu “Novadu Garšu” satikšanās Rīgā, Hanzas peronā.

Plašāka informācija: Dace Langiša, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, e-pasts: dace.langisa@llkc.lv

Pasākuma aktualitātēm seko: https://www.facebook.com/NovadaGarsa/

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja