Jūs atrodaties šeit

Pavārus aicina pieteikties konkursam “Mana novada garša”

Lauku attīstība

Jau otro gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Pavāru klubu  pasākuma “Novada Garša” programmā aicina publiskā ēdināšanas sektora pavārus piedalīties konkursā “Mana novada garša”.

Konkursā var piedalīties ikviens kvalificēts pavārs bez vecuma ierobežojuma, kurš vismaz pēdējos divu gadus strādājis par pavāru publiskā sektora ēdināšanas uzņēmumā (skola, bērnudārzs, slimnīca, armija, sociālais aprūpes nams, ātrās apkalpošanas pusdienu centrs).

Šajā izaicinājumā Latvijas skolu, bērnudārzu vai ēdināšanas uzņēmumu komandas profesionālu šefpavāru vadībā gatavos trīs dažādus ēdienus, lai noskaidrotu, kura novada – Zemgales, Latgales, Kurzemes vai Vidzemes – pavāri uzvarēs, saņemot vērtīgas balvas, kā arī ceļojošo balvu “Sudraba katls”, un gūstot vērtīgu pieredzi un jaunas zināšanas.  

“Noteikti aicinu kolēģus – skolu, bērnudārzu pavārus uzdrošināties piedalīties šajā konkursā! Tā ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi zinošu mentoru vadībā,” saka Maija Zumente, Valmieras PII “Vārpiņa” pavāre, kura pērn konkursā ieguva 2. vietu.

Savukārt konkursa uzvarētāja – Rekovas vidusskolas pavāre Maija Priedeslaipa uzsver: “Noteikti piedalieties! Tas ceļ pašvērtējumu, jo saproti, ka neesi pēdējais šajā  arodā. Tā ir iespēja izzināt jaunas lietas, ieraudzīt to, kā it kā nevajadzīgus smalkumus ērti ieviest arī mūsu virtuvē.”

Konkursa mērķis – veidot un attīstīt pavārmākslu Latvijas publiskajā sektorā, ceļot šī aroda prestižu, kā arī atbalstīt Latvijas zemnieku un mājražotāju sadarbību ar publiskā sektora ēdināšanas uzņēmumiem.

Pieteikšanās konkursam līdz 15. jūlijam! Pieteikuma anketas un konkursa nolikums pieejams pielikumā.

Konkursa fināls notiks 1. oktobrī Rīgā, Hanzas peronā.

 

Plašāka informācija: info@novadagarsa.lv, Svetlana.pavaruklubs@gmail.com

Seko “Novada Garšas” un konkursa aktualitātēm sociālajos tīklos:

Facebook/NovadaGarsa, Facebook/PavaruKlubs, kā arī mājaslapā www.novadagarsa.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja