Jūs atrodaties šeit

Atjaunota informācija par minerālvielām liellopiem

Lopkopība
Gaļas lopkopība
Aitas un kazas
Piena lopkopība

Atjaunota informācija par minerālvielām liellopiem

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības nodaļa sadarbībā ar firmām ir atjaunojusi un papildinājusi informācija par minerālbarību iegādes un izvēles iespējām liellopiem un aitām.

Šogad papildus ievietojam informāciju par makroelementu Ca, P, Na un Mg sastāvu vienībās mg/kg. Uz minerālvielu marķējuma ir minēts šo vielu % koncentrācija.

Minerālvielu daudzums, ko atgremotāji iegūst no pamatbarības, nav pietiekams, tāpēc papildus ir jādod minerālbarība. Nepieciešamība pēc dažādām minerālvielām ir atkarīga no liellopu un aitu fizioloģiskā stāvokļa. Atbilstoši tam jāmaina minerālbarības veids un lietošana.

Atzīmētas arī bioloģiskās piedevas, bet par produkta atļaujas aktualitāti lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā pirms iegādes vajag pārliecināties  bioloģiskās lauksaimniecības sertificēšanas institūcijās.

Tomēr, lai gūtu pārliecību par pareizāko piedevas izvēli tieši jūsu ganāmpulka vajadzībām, konsultējieties ar ēdināšanas konsultantiem un veterinārārstiem. Nepieciešams regulāri sekot līdzi dzīvnieku veselībai un ražībai, pārliecinoties, ka ēdināšana ir atbilstoša.

Materiālu sagatavoja lopkopības speciālistes Laila Plīta un Silvija Dreijere

KATALOGU SKATĪT ŠEIT