Jūs atrodaties šeit

Izdota grāmata par videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu

Lopkopība
Gaļas lopkopība

Latvijas Dabas fonds 2014. gadā ir izdevis grāmatu par videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu. Grāmatas autore ir zviedriete Anna Džeimsone (Anne Jameison), kura jau vairāk nekā 30 gadu nodarbojas ar videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu Zviedrijā. Viņa vairākas reizes ir viesojusies Latvijas saimniecībās, kas audzē gaļas liellopus, lai izprastu šīs nozares situāciju un iespējamos attīstības scenārijus Latvijā.

Grāmatas autore atzīst: „Gaļas liellopu audzēšana ir viena no perspektīvākajām lauksaimniecības nozarēm Latvijā. Tās attīstībai šeit ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi – piemēroti klimatiskie apstākļi, plašas, vēl aizvien neizmantotas gaļas liellopu audzēšanai piemērotas zemes platības, uzkrāta saimniekošanas pieredze un plašas iespējas kāpināt produkcijas noietu gan vietējā, gan ārzemju tirgū.”

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) lopkopības speciālisti iesaka šo materiālu izmantot kā veiksmīgu palīglīdzekli gaļas liellopu audzētājiem, kuri saimnieko saskaņā ar dabu, un ne tikai. Materiālā iekļauta informācija par liellopu audzēšanu, ēdināšanu, barības sagatavošanu un uzglabāšanu, mītnēm, kūtsmēslu apsaimniekošanu, gaļu un tās kvalitāti.

Grāmata bez maksas ir pieejama gan elektroniskā formātā, gan drukātā veidā. Šeit grāmata pieejama elektroniski .

Grāmata „Videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšana” ir sagatavota projekta SNOWBAL (Saving the Sea from Nutrient Overload by managing Wetlands/grasslands BALtically).

Pievienot komentāru