Jūs atrodaties šeit

Labturība zīdītājgovīm

Lopkopība
Gaļas lopkopība
Zālēdāju projekts

Lai veiksmīgi apsaimniekotu zīdītājgovis, būtiski ir nodrošināt dzīvniekiem labus turēšanas apstākļus. Liela daļa zīdītājgovju tiek izmitinātas uz lauka, ierīkojot vietu barības galdam, nojumi, kur patverties no vēja vai sniega, bet zem kājām dzīvniekiem nav cieta seguma.   

Tā kā Latvijā no 365 gada dienām 200 dienas ir ziemošanas perioda dienas, tad gaisa temperatūra ir tāda, ka veģetācija dabā praktiski nenotiek, un arī gaisa mitrums ir paaugstināts, un bieža parādība ir nokrišņi.  Tāpēc vietās, kur koncentrējās zīdītājgovis un ataudzējamie jaunlopi, veidojās dubļi vai pareizāk – dubļu un kūtsmēslu sajaukums, līdz ar to nodrošināt sausu pamatu zem kājām un tīrus dzīvniekus ir problēma.

Pārbaudīta un laba lieta ir cietā seguma laukuma ierīkošana zīdītājgovīm, lai lielo šķirņu zīdītājgovis ar dzīvmasu no 800 līdz 1000 kg un vairāk, justos labi.  Progresīvākās saimniecības ir izmēģinājušas un atzinušas par labu uz vienu zīdītājgovi paredzēt 12 līdz 15 kvadrātmetrus, ja dzīvnieku būs vairāk, tad komforta –mazāk.

Anita Siliņa,

LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja

Foto Galerija: