Jūs atrodaties šeit

Šī aizraujošā liellopu pasaule!

Lopkopība
Gaļas lopkopība
Zālēdāju projekts

Latvijas Lauku Konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) piedāvā foto ieskatu 2014. gadā aizsāktajā un lielu popularitāti guvušā Zālēdāju projekta Fermu dienu norisē.

Vispirms ieskats piecās Latvijas gaļas liellopu audzēšanas saimniecībās, kuras piedalās šajā projektā.

1. Z/S „Bētas”: saimnieks Ilmārs Pilenieks. Apsaimnieko vairāk nekā 1000 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, attīstīta daudznozaru ražošanu, pamatā piensaimniecību un gaļas lopkopību. Pavisam saimniecībā ir vairāk nekā 1000 liellopu, no tiem – 205 zīdītājgovju ganāmpulks.

2.SIA „Kalnmuiža”: saimnieks Valters Dambe. Apsaimnieko 86 ha zemes, kas ir īpašumā, un nomāto platību – 20 ha. Lauksaimniecībā izmantojamā zeme (LIZ) ir 65 ha, mežs – 33 ha. Ganāmpulkā audzē 30 zīdītājgovis. Pavisam saimniecībā ir 82 dažāda vecuma gaļas liellopi, lielākoties Limuzīnas šķirnes.

3. SIA „Hereford Agro”: īpašnieki Inta Graudinska un Jesper Holm. Saimniecība nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu un nobarošanu. Pavisam šobrīd tajā ir 116 Hereford šķirnes zīdītājgovju. Pamatganāmpulks un vaislinieki tika iegādāti Dānijā.

4. Z/S „Krikši”: saimniece Santra Celmiņa. Saimniecība kopā apsaimnieko 261,77 ha lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Visas īpašumā esošās zemes platības atrodas Abavas senlejā. Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes gaļas liellopu audzēšanu. Saimniecībā ir 43 tīršķirnes Šarolē zīdītājgovis (ŠA).

5. Z/S „Valti”: Rihards Valtenbergs. Saimniecības kopējā platība ir 600 ha, lauksaimniecībā izmantojamā zeme – 421 ha. Saimniecībā audzē graudaugus un proteīnaugus. Te nodarbojas arī ar zivkopību, šim nolūkam izveidota zivju māja zivju mazuļu audzēšanai. Audzē un nobaro gaļas liellopus, saimniecībā ir arī 85 zīdītājgovis – Šarolē, Latvijas brūnās šķirnes, kā arī gaļas šķirņu krustojumi.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Dainis Arbidāns

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru