You are here

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā

“Mēs to paveicām!” – tā droši var teikt Igaunijas un Latvijas piensaimnieku kooperatīva “SCE E-Piim” zemnieki ar tā vadītāju Jānusu Murakasu priekšgalā. Austrumeiropā modernākā piena pārstrādes rūpnīca ar investoru, Nīderlandes “Interfood” un “Royal A-Ware”, līdzdalību ir tapusi un sākusi ražošanu. Žurnāla septembra izdevumā sniedzam ieskatu jaunajā rūpnīcā, kā arī piedāvajam interviju ar projekta vadītāju Jānusu Murakasu.

Skābbarības konkurss 2023

LLKC uzsāk ikgadējo Skābbarības konkursu 2023.gadā.

Konkursa mērķis ir aktualizēt un motivēt augstvērtīgas rupjās lopbarības (skābbarības, skābsiena, kukurūzas skābbarības) gatavošanu piena un gaļas lopkopības saimniecībās.

Par konkursa norisi jautāt savu rajonu LLKC lopkopības konsultantiem. Skābbarības konkursa nolikums un ONLINE pieteikšanās anketa būs publicēta www.llkc.lv mājlapā.

Saite https://forms.office.com/e/k1hCSHqYxM

Aizvadīta lauka diena par barības krājumu nodrošināšanu liellopu ganāmpulkos

Aukstais un sausais pavasaris ar zemajām nakts temperatūrām un salnām, un tam sekojošais vasaras sākums ar ilgstošo sausumu bija smags pārbaudījums ganāmpulku īpašniekiem, jo nebija iespējams sagatavot rupjās lopbarības krājumus nākamajai ziemai. Ganībās sausuma dēļ zāle neatauga, pļaujamajos zālājos siena raža bija trīs, četras reizes zemāka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Šādos apstākļos daudziem zemniekiem radās jautājums, kā nodrošināt nepieciešamo rupjās lopbarības bāzi ganāmpulkiem, lai tie nebūtu jālikvidē vai jāsamazina.

Līvānu novads | Lauka diena piena lopkopības saimniecībā

LLKC sadarbībā z/s “Brūveri”, SIA “IRGK Serviss”, Zemnieku saeimu un LBTU aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu piensaimniecībā par siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju mazinošo pasākumu ieviešanu konvencionālajā un bioloģiskajā piena lopkopības saimniecībā.

Lauka diena notiks 14. septembrī no plkst. 9.30 līdz 14.00 Līvānu novada Rudzātu pagasta z/s “Brūveri” liellopu novietnē.

Pages